معرفی شغل پیک موتوری

تعداد بازدید: ۱۳۶۵
 • معرفی شغل پیک موتوری

  کار چیست؟

  در میان مشاغل سریع و دست یافتنی، خاص است. شاید به این دلیل که برای خیلی ها آسانتر از آنچه که هست به نظر می رسد یا شاید هم به این دلیل که برای کسانی که حال و حوصله گشتن به دنبال فرصت های و های استخدامی و یا امیدواری برای موفقیت در آن را ندارند، از سر ناچاری تبدیل به اولین گزینه می شود.

  البته برای بعضی ها هم یعنی شروع یک کار جذاب و متنوع و همان چیزی که دوستش دارند. هرچه باشد، این شغل یکی از شغل‌های پرخطری است که به گفته خود این افراد بیشترشان تحت پوشش بیمه هم نیستند.

  ساعت کاری موتوری

  معمولا ساعت کار حدود ساعت 9 صبح تا 17 عصر است.


  درآمد موتوری

  مدیر یک رستوران در منطقه شش تهران به اقتصادنیوز گفته است: به که در این رستوران جهت پخش غذا استخدام شده است، ۶۵۰ هزار تومان حقوق ماهانه پرداخت می‌شود و ساعت کاری این رستوران از ۱۱صبح تا ۱۶ بعد از ظهر است.

  مدیر یک رستوران دیگر در تجریش می گوید: ساعت کاری این رستوران از ۱۱ صبح تا ۱۲ شب بوده و حقوق ثابت در نظر گرفته شده برای یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است و علاوه بر این کرایه راه‌های مختلف به وی تعلق می‌گیرد که دریافتی ماهانه او به یک میلیون ۸۰۰ هزار تومان در ماه می‌رسد. همچنین صبحانه، نهار، شام و جای خواب نیز برای او در نظر گرفته شده است.

  مدیر یک موسسه خیریه چنین عنوان می کند: برای کارمند که جهت خالی کردن صندوق‌های این موسسه استخدام شده است یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان حقوق پرداخت می‌شود، این در حالی است که از مزایای بیمه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی، حق سوخت و کارانه نیز برخوردار است و دو میلیون تومان سفته و یک ضامن معتبر نیز باید به موسسه معرفی کند. خالی کردن روزانه ۴۰ صندوق این موسسه الزامی است. 

  در همین مورد مسئول یکی از موتوری‌های به نام تهران می‌گوید که به موتور سواران خود ۲۵ درصد کمیسیون پرداخت می‌کند و سه میلیون تومان سفته همراه با یکی از مدارک شناسایی جهت ضمانت دریافت می‌کند، این در حالی است که هر موتورسوار، به طور میانگین روزانه ۱۰۰ هزار تومان درآمد خواهند داشت.

  به گفته مسئول یک شرکت بازرگانی همچنین برای موتور سواران این شرکت یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان حقوق در نظر گرفته شده است و از مزایای بیمه نیز برخوردار هستند.
   

لینک کوتاه:
برچسب ها:
منبع:
کاریابی کاران
کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.