مدیر خوب را بشناسید

تعداد بازدید: ۱۴۱
 • مدیر خوب را بشناسید

  1- مدیر موفق، سؤالات بسیاری می پرسد و گوش می کند و باز هم گوش می کند. سؤال های خوب، گفت و گوهائی را آغاز می کند که در صورت پرسیده نشدن ممکن است از دست بروند. وقتی گوش می دهید واقعاً گوش کنید. از آنچه خواهید شنید متعجب خواهید شد و شما از اینکه به آنها گوش می دهید بسیار راضی و خوشنود خواهند بود. آنچه را می شنوید به یاد بسپارید.

  2- مدیران بسیار به آنچه می گویند عمل می کنند.

  3- مدیران تمام وقت یاد می گیرند. از هر کس و هر چیز در داخل و به خصوص خارج از محیط کارشان مطالب جدید یاد می گیرند. وقتی شما بی هدف قدم می زنید از آنچه که دور و برتان می گذرد خبردار می شوید.

  4- مدیران بسیار برنامه ریزی درست و دقیقی دارند. آنها می دانند که وقت خود را چگونه تنظیم کنند و برای کارهای خود و گروه خود برنامه ریزی درستی دارند.

  5- مدیران فقط خود یاد نمی گیرند، بلکه روی گروه خود نیز سرمایه گذاری می کنند. آنها با آموزش و رهبری درست گروه خود، باعث اعضاء گروه و در نتیجه می شوند.

  6- مدیران خوب، سالم و سرحال هستند. چون عقل سالم در بدن سالم است.

  7- مدیر در افراد تأمل می کند و در اخراجشان عجله، گماردن افراد مناسب در مقام های خود یکی از وظایف مهم مدیریتی است.

  8- مدیر فقط روی مطالب بسیار مهم متمرکز می شود. بقیهٔ مسائل را یا به اشخاص دیگر می سپارد یا کمترش می کند.

  9- مدیر خوب رهبری می کند. شما می خواهند بدانند که چه موقع شما کاری را آغاز می کنید. بیشتر آنها از شما پیروی می کنند و عقاید و ارزش های خود را دارند.

  10- مدیر باید خود را خوب بشناسد و از آنها تقدیر کند. در تقدیر و اعطاء جایزه به اشخاصی که کارشان را خوب انجام داده اند، در حضور جمع افراط کنید.

   

لینک کوتاه:
برچسب ها:
منبع:
کاریابی کاران
کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.