۱۱ ویژگی شخصیتی مخصوص آدم‌های قدرتمند که می‌توانید در خودتان پرورش دهید

تعداد بازدید: ۴۱۱
 • ۱۱ ویژگی شخصیتی مخصوص آدم‌های قدرتمند که می‌توانید در خودتان پرورش دهید

  همه‌ی ما در زندگی خود انسان‌های قدرتمندی را می‌شناسیم که با بهره‌گیری از ویژگی‌های شخصیتی خاصی موفق شده‌اند رهبری تعداد زیادی از انسان‌ها را بر عهده بگیرند و تحولات بزرگی بیافرینند. ممکن است در نگاه اول شباهت خاصی بین این افراد پیدا نکنید اما چه سیاسی، چه فرماندهان ارشد نظامی، و چه مؤسس‌های موفق استارتاپ‌ها، همه و همه ویژگی‌های مشترکی دارند که آن‌ها را در کنار هم قرار می‌دهد.

  وقت شناسی، سخت کوشی و علاقه برای ویژگی‌های درستی محسوب می‌شوند. در کنار این‌ها، ۱۱ مورد از عادات انسان‌های که می‌توانید در وجود خود پرورش دهید را نیز در ادامه  می خوانید.

   

  ۱- اعتماد به نفس دارند

  انسان‌های اعتماد به نفس دارند. اعتماد به نفس مهارتی است که می‌توانید در خود پرورش دهید. انسان‌ها به صورت طبیعی به سمت کسانی که اعتماد به نفس بالا دارند کشیده می‌شوند. انسان‌های به خاطر همین ویژگی، از ریسک کردن و به چالش کشیده شدن نمی‌ترسند. به علاوه، این افراد قدر دستاوردهای کوچک را نیز به خوبی می‌دانند، روی مهارت‌های ارتباطی خود کار می‌کنند، گذشته‌ها را به گذشته می‌سپارند و اهمیت موضوعات مختلف را درک می‌کنند.

   

  ۲- به دنبال و ثروت نیستند

  بسیاری از سیاسی و اجتماعی که تاریخ به خود دیده است هیچگاه به دنبال و ثروت نبوده‌اند. انسان‌های نیز به دنبال به رخ کشیدن موفقیت‌های خود نیستند. در عوض، روی آنچه که بیش از همه برای مشتریان، شرکت و جامعه‌شان اهمیت دارد متمرکز می‌شوند.

   

  ۳- فضای بیشتری اشغال می‌کنند

  آزمایشی که در سال ۲۰۱۰ توسط روانشناسان به نام‌های دانا کارنی و ایمی کادی انجام گرفت نشان داد کسانی که به مدت بیش از یک دقیقه در حالتی قرار گرفته بودند که احتیاج به فضای بیشتری داشته است، به واقع احساس بیشتری کرده‌اند. علت این امر واکنشی بیوشیمیایی به این حالت بدن بوده است که سطح تستوسترون را افزایش و سطح کورتیزول را کاهش می‌دهد.

   

  ۴- می‌دانند چه وقت باید سخن بگویند

  فردی را در نظر بگیرید که زیاد حرف نمی‌زند، اما وقتی لب به سخن گفتن باز می‌کند حرف‌های بسیار مفید، و آگاهی بخشی به زبان می‌آورد. انسان‌های می‌دانند چه وقت باید صحبت کنند، و در هر موقعیتی دقیقاً چه بگویند. از طرف دیگر با کم صحبت کردن، احتمال به زبان آوردن حرف‌های نسنجیده را کاهش می‌دهند.

   

  ۵- ارتباط چشمی را قطع می‌کنند

  احتمالاً شما هم شنیده‌اید که سخنوران و رهبران، ارتباط چشمی قدرتمندی برقرار می‌کنند. اما به نظر می‌رسد موضوع دقیقاً به این شکل نباشد. پژوهش انجام شده توسط فرانسیس چن و جولیا مینسون نشان می‌دهد ارتباط چشمی در واقع می‌تواند مخرب باشد چرا که سطح متقاعد کنندگی را کاهش می‌دهد. بر اساس یافته‌های پژوهش یاد شده، بهتر است به جای چشمان مخاطبان خود، به دهان آنها نگاه کنند.

   

  ۶- از مورد انتقاد قرار گرفتن نمی‌هراسند

  وقتی در موضع قرار داشته باشید، برخی از تصمیمات شما در میان دیگران محبوبیت نخواهند داشت. افراد از این دست واکنش‌های شدید احتمالی نمی‌ترسند. اگر می‌ترسیدند، نمی‌توانستند مسئولیت امور را در دست بگیرند و کاری را انجام دهند که برای مشتریان، شرکت و یا جامعه‌شان است.

   

  ۷- خود را متمایز می‌کنند

  اگر به اغلب نگاه کنید، خواهید دید که پوشش حرفه‌ای و انتخاب شده‌ای برای خود در نظر می‌گیرند. با پوشش، طرز صحبت و رفتار متفاوت، خود را به عنوان یک حرفه‌ای از دیگران متمایز می‌کنند. البته استثنا همیشه وجود دارد.

   

  ۸- خود را عضوی از یک می‌دانند

  انسان‌های این را به خوبی می‌دانند که عضوی از یک هستند و نقش مشخصی دارند. نقش آنها تأثیر و مسئولیت‌های به مراتب بیشتری دارد، اما آنها هیچگاه ارزش تلاش‌های دیگر اعضای خود را پایین نمی‌آورند.

   

  ۹- انعطاف پذیرند

  زندگی غیر قابل پیش‌بینی است. انسان‌های قادرند برای حل مشکلات پیش آمده، دست به تغییرات و تعدیلات مناسب بزنند. اما انعطاف پذیر بودن آنها به معنای تأثیرپذیر بودن نیست. هدف آنها صرفاً مهار موقعیت‌های مختلف است.

   

  ۱۰- سؤال‌های بهتری می‌پرسند

  تونی رابینز جایی گفته است: «انسان‌های موفق سؤال‌های بهتری می‌پرسند و در نتیجه، جواب‌های بهتری هم می‌گیرند». جان مکسول نیز یک کتاب کامل را به توضیح در این باره اختصاص داده است. افراد برای اینکه ببینند چه چیزی برای مشتریان، شرکت و جامعه‌شان بهتر است، سؤالات زیرکانه می‌پرسند.

   

  ۱۱- از موقعیت‌های دشوار استقبال می‌کنند

  بر اساس یافته‌های مطالعه‌ای که در نشریه‌ی ساینس منتشر شده، کسانی که ترجیح می‌دهند روی یک صندلی نه چندان راحت بنشینند در مذاکره روحیه‌ی سرسخت تری از خود نشان خواهند داد چرا که به نظر می‌رسد این احساس خشک و انعطاف ناپذیر احتمال بروز تغییر در تصمیم‌ها را کاهش می‌دهد. در همین پژوهش نشان داده شد کسانی که اجسام سنگین تری را بلند می‌کنند انسان‌های مهم تری هستند.

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.