مزایای کارآموزی در بهبود مسیر شغلی

تعداد بازدید: ۹۹۵
 • مزایای کارآموزی در بهبود مسیر شغلی

  اکثر دانشجویان، سال های متمادی زمان خود را در دانشگاه صرف می کنند به این امید که پس از فارغ التحصیلی دلخواه خود را بیابند. اما بهتر است قبل از شروع به مدت زمانی هر چند کوتاه واقعی در خصوص شغل مورد نظر خود داشته باشند. بهترین رویکرد در این خصوص گذراندن یک دوره کوتاه است، چون با توجه به شکاف میان صنعت و دانشگاه دروس نظری به تنهایی نمی توانند فرد را جهت بازار آماده کنند در نتیجه گذراندن دوره منافع بساری زیادی به همراه دارد که در این مقاله این موارد بررسی خواهند شد.

  1. عملی کار

  دوره فرصتی به افراد می دهد تا در شرایط واقعی قرار گیرند و علاقه خود را نسبت به مورد نظر خود بسنجند. در این راستا فرد باید سوالات ذیل را از خود بپرسد:

  • آیا انجام وظایف مرتبط با مورد نظر لذت بخش است؟
  • آیا انجام وظایف مرتبط با سخت و طاقت فرسا است یا به راحتی انجام می شود؟
  • آیا این دوره را به عنوان یک در خود قید می کنند؟

  کاری که در طول این مدت فرد انجام می دهد، انعکاس یک تمام وقت در آینده است و باید ارزیابی کند که علاقه مند به ادامه این است یا نه.

  2. تقویت ها

  افراد تازه فارغ التحصیل یک دید کلی در خصوص انجام مورد نظر خود دارند اما این کافی نیست بلکه باید دانش و لازم جهت موفقیت در آتی خود کسب کنند. در طول این مدت باید، سوال بپرسند، بازخورد دریافت کنند و همواره به دنبال راهی جهت بهبود های خود باشند.

  3. تقویت کاری

  هدف اصلی کاری ارائه خلاصه ای از ها، تجارب کاری مرتبط، و برجسته سازی دستاوردهای فرد در قالب یک مستند قابل توجه و سازمان یافته است. کاری، ابزار لازم برای جستجوی است و باید توجه کارفرما را در عرض یک ثانیه جلب کند. راهی عالی برای تکمیل فضای خالی کاری با مطالب ارزشمند و مفید است.

  4. ایجاد مناسب

  ایجاد و حفظ رابطه ای با افراد مرتبط با زمینه شغلی فرصت های بالقوه در آینده فراهم می کند. چرا که در حالت معمول دیدار با کارشناسان در صنعت مورد نظر شاید آسان نباشد. فرصتی فراهم می کند تا فرد با امکان حضور در رویدادهای منحصر به فرد دانش خود را با دیگران به اشتراک بگذارد و در نهایت اعتماد به نفس خود را افزایش می دهد.

  5. ابزار کارفرمایان

  امروزه کارفرمایان، دوره را توصیه می کنند چرا که روشی عالی جهت محک همه جانبه افراد جهت است و  همچنین مزایای زیادی اعم از کاهش هزینه، تزریق ایده های نوین و هم افزایی دانش و مهرت برای کسب و آن ها در بر دارد.

  در لینک زیر می توانید فرصت های سایت کاران را مشاهده کنید.

  http://karan.ir/search/jobsearch?jobType=Internships

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.