گواهینامه +SECURITY

تعداد بازدید: ۴۰۴
 • گواهینامه +SECURITY

  از زمانی که فناوری ای حد و مرزهای سابق را پشت سر گذاشت و وارد دنیا ی جدید امروز شد، به تدریج بر تعداد علاقمندان حوزه امنیت، چه کسانی که علاقه به نفوذگری و ماجراجویی آنان را به این حوزه وارد ساخت و چه آن هایی که به عنوان ترس و یا مبارزه با خرابکاران و نفوذگران، به عرصه کشیده شدند، افزوده شد. امروزه کار به جایی رسیده است که هر شخصی از کسی که را در حد یک وسیله سر گرمی و چت کردن می بینید تا کسی که مسئول یک ISP بزرگ است، به نوعی با این مسئله به صورت روز مره سروکار دارد. امنیت، یکی ازحساس ترین و با اهمیت ترین واژه های دنیای اطلاعات است. در واقع این فاکتور از زمان پیدایش های نگهداری اطلاعات، توجه متصدیان این امور را به عنوان یکی از حیاتی ترین فاکتورهای حفظ و بقای یک سازمان، به خود جلب کرده است.

  البته تا زمانی که علم فناوری اطلاعات به حد و مرز PC ها و های امروزی نرسیده بود، واژه امنیت، بیشتر در مورد ادارات، سازمان ها و به طور کلی جاهایی که دارای اطلاعات زیاد و حساسی بودند صدق می کرد، اما امروزه دیگر این مسئله گریبان گیر تمام کسانی شده است که به نوعی با کار می کنند. شاید چند سا ل پیش وقتی حرف از های امنیتی به میان می آمد، چیزی که فورا به ذهن خطور می کرد، این بود که اولا واژه اطلاعات صرفادر مورد اطلاعات یک سازمان صدق می کند.

   ثانیا در سطح آن سازمان نیز، به این معنی است که افراد خاصی بتوانند به اطلاعات مورد نیازشان در همان سازمان دسترسی پیدا کنند، اما امروز چه طور؟ با وجود های مدرن امروزی و انواع های ارتباطی و اینترنت، یک کودک یا یک جنایتکار هم قادرند در یک چشم به هم زدن به این دنیای بی کران اطلاعاتی بپیوندند. بدین ترتیب واژه اطلاعات در زندگی امروزی بشر، معنی فراگیر و همه جانبه ای را در بر می گیرد. های امروزی همان طور که انتقال اطلاعات را به صورت سریع و مطمئن برای ما انجام می دهند، ریسک از دست رفتن یا سرقت و خراب کردن اطلاعات توسط افراد ناشی یا خرابکار را نیز افزایش می دهند. به طوری که بدون وجود های امنیتی لازم، یک کودک می تواند به راحتی وارد سایت های نامناسب شود یا یک این امکان راپیدا می کند که در چند دقیقه اطلاعات شخصی شما یا مثلاً آلبوم خانوادگیتان را از طریق از روی هارد دیسکتان سرقت کند.

   بدیهی است که ابعاد این ماجرا در مورد سوژه های عمومی، گسترده تر می شود. وجود انواع ها و کرم ها، برای تاسیسات کامپیوتری خطر عمده ای به حساب می آ یند. مثلاً کرم BIaster در عرض چند روز می تواند یک ضرر چند میلیارد دلاری را به موسسات و شرکت های کشورهای پیشرفته وارد کند یا هکرهای ماجراجو، می توانند اطلاعات محرمانه شرکت های بزرگ تجاری را به سرقت ببرند و آن ها را به رقبای آن شرکت ها بفروشند. شاید در حیطه زندگی شخصی و یک کامپیوتر خانگی، اطلاعات چندان مهمی وجود نداشته باشد که به سرقت برود و حتی در صورت آلوده شدن آن به مخرب ترین ها، نصب مجدد عامل و یا حتی در بدترین حالت، تعویض چند سخت افزار مثل هارد دیسک، مشکل رارفع کند.

  اما در مورد شرکت ها و موسسات، خراب شدن، از دست رفتن یا سرقت اطلاعات لطمه جبران ناپذیری را به آن ها وارد می کند و حتی بازیابی این اطلاعات هم هزینه هنگفتی را بر دوش این شرکت ها می اندازد. امروزه بسیاری از شرکت های سخت افزاری و نرم افزاری، وارد مقوله شده و محصولاتی رادر زمینه ایجاد این فاکتور مهم ارائه نموده اند. انواع یاب ها، فایروال ها، های کشف نفوذ و .... سعی دارند برای کاربران خود نوعی اطمینان خاطر را ایجاد نمایند .

  بسیاری از شرکت هایی که خودشان دست اندرکار نرم افزار هستند، مفاهیم را در محصولات خود گنجانده اند. مثلاً مایکروسافت به تدریج ویرایش های مختلف عامل ویندوز را به مسائل امنیتی مجهز کرده یا سازندگان بانک های اطلاعاتی مثلا اوراکل، فاکتور در سطح بانک اطلاعاتی و پلتفرم خود را به شدت مورد توجه قرار داده اند. از سوی دیگر شرکت هایی که در راه سخت افزار گام بر می دارند، مثل سیسکو، در راه ایجاد های امنیتی همانند فایروال های سخت افزاری نقش بسزایی دارند.

  مهارت های قابل ارزیابی در آزمون  CiSSP :

  - توضیح عملکردهای امنیتی دستگاه های رایج و فن آوری های آن ها؛

  - اعمال و پیاده سازی اصول و رویه های مدیریت امن شبکه؛

  - پیاده سازی و پیکربندی بی سیم به شیوه امن و مطمئن؛

  - شناسایی تهدیدات امنیتی و انجام فعالیت های کاهش ریسک؛

  - درک سیاست های قابل اجرا، قوانین و مقررات امنیتی IT؛

  - تبیین تاثیر و استفاده مناسب از کنترل های محیطی؛

  - درک رمزنگاری داده و توانایی به کار گیری ابزار رمزنگاری؛

  - توضیح مفاهیم از احراز هویت، تصدیق و کنترل دسترسی کاربر؛

  - با ذکر نمونه نشان دادن مفاهیم محرمانگی اطلاعات، صداقت و در دسترس پذیری؛

  - شناسایی و تجزیه و تحلیل حملات رایج، به عنوان مثال، مهندسی اجتماعی، نرم افزارهای مخرب، حملات بی سیم و نرم افزاری.

   

  شرایط آزمون security+

  شکل آزمون: چند گزینه ای، آزمون مبتنی بر کامپیوتر(ممکن است هر سوال چندین جواب صحیح داشته باشد.)

  مدت زمان آزمون: 90 دقیقه

  تعداد سوالات آزمون: 100 سوال.

  هزینه آزمون: هزینه 226$ برای اعضاء کامپتیا و 266$ برای سایرین.

  نمره قبولی آزمون: 750 از 900

  پیش نیاز آزمون: فاقد پیش نیاز

  توصیه ویژه: مدرک network+  و 2 سال سابقه کار فنی در زمینه با تاکید بر و یا دانش معادل آن توصیه می شود.

   

  نام دوره

  Security+

  نام آموزشگاه

  کهکشان نور

  مخاطبین

  • متخصصین فن آوری اطلاعات
  • علاقمندان به دوره های امنیت

  پیشنیاز

  آشنایی کافی با مباحث شبکه در حد Core مایکروسافت (حداقل دوره های client و Server از سری مایکروسافت) ،آشنایی کافی با اینترنت،آشنایی کافی به زبان انگیسی

  هزینه دوره

  5,000,000 ریال

  آدرس سایت www.kahkeshan.com

  ثبت نام

  ثبت نام در دوره
   
کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.