5 نکته برای موفقیت در اولین روز کاری

تعداد بازدید: ۲۶۶
 • 5 نکته برای موفقیت در اولین روز کاری

  اگر بعد از در مصاحبه کاری فکر می کنید کارهای سخت شما به پایان رسیده، سخت در اشتباهید. دشوارترین بخش این است که روز اول کاری حس خوبی از خودتان ایجاد کنید. در این مقاله 5 نکته کلیدی جهت داشتن اولین روز کاری آمیز بیان شده است.

  1. ظاهر تاثیر گذار

  فقط در روز مصاحبه نباید به ظاهر خود توجه کنید. به طور معمول روز اول کاری همکاران، مدیران و سایرین را ملاقات خواهید کرد. بدترین مسئله این است که با ظاهری غیررسمی تاثیر بدی از خودتان ایجاد کنید. باید قبل از حضور جهت پوشش متعارف شغل جدید را از مدیرتان جویا شوید و مطمئن شوید که طبق آن جهت حضور آماده هستید.

  1. وقت شناسی

  وقت خود را طوری تنظیم کنید که قبل از حضور زمان کافی جهت صرف صبحانه مغذی و آماده شدن داشته باشید. بهتر است روز اول 15 دقیقه زودتر در محل حاضر شوید. اگر بنا به هر دلیلی تاخیر داشتید با مدیر جدید خود تماس بگیرید و اطلاع دهید.

  1. یادداشت برداری

  روز اول و هنگام آموزش، تمام مدت یک دفترچه و خودکار با خود داشته باشید. یادداشت برداری در طول آموزش به شما کمک می کند فرآیندها و مراحل خاص را به یاد داشته باشید. همچنین، مدیر و مربی شما به این واقعیت توجه خواهند داشت که شما دقت می کنید و اطلاعات را مکتوب می کنید.

  1. پرسش

  فراموش نکنید که روز اول کاری خود سوال بپرسید. اگر ابهامی وجود دارد، همیشه بهتر است بپرسید تا این که بعدها مرتکب اشتباه شوید. مدیر و مربی باید سوالات شما را تحسین کنند زیرا ثابت خواهد کرد که شما توجه می کنید و می خواهید یک خوب انجام دهید.

  1. تمرکز

  تمرکز کاری در کل روزهای کاری اهمیت دارد. به دوستان و خانواده خود اطلاع دهید که به جز در موارد اضطراری در ساعات کاری با شما تماس نگیرند. با بر یادگیری، شغل جدیدتان را به نحو احسن انجام دهید.

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.