اولین شغل 2 مدیر اجرایی مشهور دنیا

تعداد بازدید: ۴۰۵
 • اولین شغل 2 مدیر اجرایی مشهور دنیا

  مدیران اجرائی شخصیت کاملا متفاوتی دارند: شخصیت خونسرد مدیر اپل، تیم کوک را در مقابل سختگیری استیو جابز در نظر بگیرید و یا ریچارد برانسون پرسروصدا از گروه ویرجین را با ساتیا نادلا مایکروسافت مقایسه کنید. با یک نگاه عمقی تر به مدیران موفق، ویژگی های چشمگیری را در آن ها به طور یکسان می یابید.

  به عقیده ویلیام تورندیک نویسنده outsiders، مدیران اجرائی برتر، تمایل دارند نسبت به امور مالی شخصی و کسب و کار میانه رو باشند، آن ها در مقاطع مختلف نسبت به هم سن و سال های خود صبور، مستقل، و صریح تر هستند. آن ها  تحلیل گرا هستند، اغلب مدرک مهندسی دارند و از سخت کوشی هراسی ندارند.

  مدیران موفق در ابتدای جوانی ساعت ها شغلی را انجام می دادند که با جایگاهی که در حال حاضر اداره می کنند، تفاوت زیادی دارد. مشاغل اولیه 2 مدیر دنیا در این مقاله شرح داده شده است.

  مایکل دل، شرکت کامپیوتری دل : کارگر ظرفشویی

  مایکل دل در کودکی تمبر جمع آوری می کرد. طبق زندگی نامه اش در سن 12 سالگی برای تکمیل کلکسیون خود، در یک رستوران چینی ظرف می شست. به وی پیشخدمتی را پیشنهاد کردند اما توسط یک رستوران مکزیکی با دستمزد بالاتر اغوا شد.

  ماریسا مایر، یاهو: کارمند سوپرمارکت

  ماریسا مایر قبل از این که در راس یاهو قرار گیرد در یک فروشگاه مواد غذایی محلی کارمند بوده است.  از آن جا بود که اهمیت کار سریع را درک کرد. طبق گفته وی به CNN تنها راه کار در آن شرکت این بود 40 آیتم را در یک دقیقه اسکن کند.

لینک کوتاه:
برچسب ها:
منبع:
www.fastcompany.com/
مترجم:
کاریابی کاران
کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.