رزومه چیست؟

تعداد بازدید: ۴۱۱
 • رزومه چیست؟

  رزومه چیست؟

  رزومه ارائه خلاصه ای از مهارت ها و توانایی ها و دستاوردهای شماست. زندگینامه شما نیست بلکه مانند یک عکس فوری است که باید در کمترین زمان ممکن بیشترین تاثیر را بگذارد. توجه داشته باشید که برای یک ، صدها و یا حتی هزاران درخواست آن در اختیار قرار می گیرد اما به دلیل نبود وقت کافی ، یک نگاه اجمالی می اندازند که جالب توجه ترین آنها را انتخاب می کنند و وقت بیشتری برایش می گذارند. بنابراین با داشتن یک خوب می توان شانس انتخاب شدن را بالا برد.

  حال چه کنیم؟

  ابتدا خود را ارزیابی کنید.

  مشخصات فردی: مشخصاتی را که لازم است ذکر کنید. وجود برخی از اطلاعات واقعا مهم هستند مانند نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، تلفن و آدرس محل سکونت. در نوشتن اطلاعات تماس بسیار دقت کنید چرا که تنها راه ارتباطی با شماست.

  مهارت ها: مهارت هایی را که دارید ذکر کنید و میزان تسلط خود را در آن مهارت مشخص کنید. اگر در مهارتی مبتدی هستید و لازم است که آن را بیان کنید از عباراتی همچون "در حد مقدماتی" یا "آشنایی دارم" استفاده کنید.

  تحصیلات: حتما رشته تحصیلی خود را با ذکر محل تحصیل ، تاریخ شروع و پایان و در صورت تمایل معدل اکتسابی مشخص کنید.

  دوره های تخصصی: اگر دوره خاصی را گذرانده اید به آن اشاره کنید.

  زبان های خارجه: اگر در زبان خارجه ای تسلط و یا حتی آشنایی دارید بیان کنید اما فقط در حد اینکه مشخص کنید در چه زبانی در چه سطحی هستید کافی است و نیازی به توضیح اضافه نیست.

  سوابق کاری: سوابق کاری خود را به صورت یک لیست مرتب بیان کنید و آن ها را بر اساس تاریخ زمانی ذکر کنید. ذکر عنوان شغلی، محل کار و زمان اشتغال ضروری است . در صورت تمایل نیز می توانید مواردی همچون حقوق دریافتی، مسئولیت ها، دلیل ترک کار و ... را بیان کنید.

  در انتها...

  در نوشتن از حاشیه رفتن بپرهیزید.سعی کنید در قالب یک صفحه باشد تا حوصله سرنرود و همه موارد شما خوانده شود. از محبوبترین فونت و سایز 10 یا 12 استفاده کنید.سعی کنید تان ساده و مرتب باشد.رزومه خود را با فردی مجرب در میان بگذارید و از او بخواهید ایرادات را به شما بازخورد کند. در ضمن حتما یک نمونه از را نزد خود نگهدارید.

  ما در سایت به شما کمک می کنیم تا  رزومه ای با فرمت و رنگ بندی استاندارد و مناسب داشته باشید. در حال حاضر ساز ما برای کاربران سایت قابل دسترسی است. فقط کافی است در سایت ثبت نام کنید و اطلاعات خود را وارد کنید. به سادگی می توانید خود را دریافت و آن را برای درخواست ارسال کنید.

لینک کوتاه:
برچسب ها:
منبع:
کاریابی کاران
کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.