این ۸ شرکت بهشت رویایی کارمندان هستند

تعداد بازدید: ۳۶۷۷
 • این ۸ شرکت بهشت رویایی کارمندان هستند

  این شرکت‌ها برای کارمندان‌شان وعده‌هایی غذایی رایگان، پاداش‌های مالی و مناسبی فراهم می‌کنند. روی هم رفته، تمرکز این شرکت‌ها بر تشویق و ترغیب بهترین استعدادهاست.

  - در مرکزی وعده‌های غذایی رایگان وجود دارد، برخی تعطیلات نامحدود دارند و برای کلاس‌های یوگا وجود دارد و جلسات روی پشت بام برگزار می‌شود.

  - سازمانی است که و هستند و برای متوسط بودن در این مکان حاضر نشده‌اند بلکه برای این به آمده‌اند که بهترین باشند.

  - تمام کارهایی که کارکنان انجام می‌دهند در یک هدف خلاصه می‌شود و آن ساختن بهترین محصولات برای مشتریان شان است.

  اگر یک شرکت و سازمان بخواهد استعدادهای بزرگ و را به خود جلب کند، لازم است به استرس کمتری وارد کند و هدفمند باشد. باید بتواند و سرگرمی را با یکدیگر ترکیب کند. این شرکت قطعا مکانی خواهد بود که استعدادهای بزرگ را به خود جذب می‌کند. در ادامه فهرستی از شرکت هایی را برای خوانندگان آسیا تهیه کرده‌ایم که بر اساس نظرات کارمندان، بهترین فرهنگ را برای جذب استعدادهای بزرگ دارند اما چه چیز فرهنگ این کمپانی‌ها را فوق العاده ساخته است؟ 

  توییتر (Twitter)

  در مرکزی این در سانفرانسیسکو وعده‌های غذایی رایگان وجود دارد، برخی تعطیلات نامحدود دارند و برای کارمندانش کلاس‌های یوگا دارد. اگرچه این نوع از مزایا در دنیای فناوری و شرکت‌های فعال در این زمینه خالی از سابقه نیست اما وقتی که این شرکت درباره تجربیات خود با دیگران و ذکر آسایش و امنیت خود صحبت می‌کنند قطعا همین مسئله باعث می‌شود که افراد باهوش و استعدادهای درخشان علاقمند باشند به استخدام چنین شرکت هایی درآیند.

  در این شرکت، جلسات روی پشت بام برگزار می‌شود و محیطی تیم گرا بر آن حاکم است. با این اوصاف، انتظار می‌رود کارکنان این شرکت از اینکه بخشی از این سازمان هستند و از خلال این شرکت با جهان ارتباط دارند، افتخار کنند.

  بدیهی است که با چنین فضایی، تمام استعدادها و مهارت هایی را که در وجودشان هست برای ارتقای سازمان خودشان به خواهند بست.

   

   

  اپل (Apple)

  این می‌خواهد جهان را به مکان بهتری تبدیل کند. این سازمان، شرکتی مملو از مخترعان است. آنجا و هستند و برای متوسط بودن، در این مکان حاضر نشده اند، بلکه برای این به آمده‌اند که بهترین باشند.

  تمام کارهایی که کارکنان انجام می‌دهند در یک هدف خلاصه می‌شود و آن ساختن بهترین محصولات برای مشتریان شان است و در این راستا سعی و تلاش گسترده‌ای انجام می‌دهند تا در راستای ارتقای محصولی که هم اکنون نیز در بازار است، موثر باشند.

  با وجود چنین روحیه و چشم‌اندازی حتما دلیل محکمی در اختیار کارکنان قرار دارد که شرکت خودشان را دوست داشته باشند.

   

   

  چورون (Chevron)

  شرکت‌های نفتی ممکن است به دلیل روابط عمومی منفی که دارند، آماج انتقادات فراوانی قرار گیرند اما این موضوع در خصوص صادق نیست. در حقیقت بسیاری از و پرسنل این شرکت قدر کارفرمایشان را می‌دانند؛ اما چرا؟

  این برای کارمندانش اهمیت زیادی قائل است تا آنجا که برای آنها مراکز سلامتی و ورزشی در محل شرکت فراهم کرده است.

  چورون به کارمندانش هر اندازه استراحت میان کاری (Break) که نیاز دارند و استحقاقش را نیز دارند می‌دهد. این شرکت همچنین برنامه‌های سلامت محور دیگری همانند آموزش و ماساژ را نیز در دسترس قرار می‌دهد.

   

   

  فیس بوک (Facebook)

  این محوطه الهام بخش بسیار زیبایی دارد که تمام مغازه‌ها و فروشگاه‌های آن رایگان و پر از غذاهای زیادی هستند. در دنیای فناوری رقابت بسیار جدی است و فیس بوک می‌تواند فضایی را فراهم کند که کارمندانش بتوانند با یکدیگر همکاری کنند و مسائل بزرگ را در کنار یکدیگر حل کنند و در کوران این رقابت باقی بمانند. فیس بوک شرکتی است که فضای سبز محوطه اطرافش را کاملا تحت الشعاعش قرار داده است. این شرکت فرهنگ سازمانی یکسانی ایجاد کرده است که به کارمندانش احساس برابر بودن با رییس را می‌دهد. فیس بوک تمام تلاشش را بر بهبود و ارتقای سطح تجربیات کارمندانش متمرکز کرده است.

   

   

  ادلمن (Edelman)

  این شرکت روابط عمومی، جایی است که در آن برای ارزش قائل می‌شوند و از آنها به خاطر تلاش هایی که داشته‌اند تشکر و قدردانی می‌شود. در آنجا نمی‌توانید شخصیت و خصوصیات تان را از دست دهید زیرا از سوی شرکت به استفاده از فرصت هایی که ایجاد می‌کند تشویق می‌شوید.

  آنها می‌خواهند شما در هنگام انجام و دستیابی به اهداف تان در شرکت، از خودتان و کاری که انجام می‌دهید، لذت ببرید.

   

   

  وگمنز (Wegmans)

  این شرکت برنامه بورس تحصیلی دارد که از زمان شروع فعالیت این شرکت در سال ۱۹۸۴ تاکنون به بیش از ۲۶ هزار و ۵۰۰ نفر از کارمندانش این بورس را اعطا کرده است.

  تمرکز عمده این بر دستیابی کارکنان به اهداف شخصی و شرکتی است. چنین ارزش هایی که این شرکت برای کارمندانش قائل است دلیل اصلی احساس قدردانی کارمندانش نسبت به آن است.

   

   

  گوگل (Google)

  این شرکت برای کارمندانش وعده هایی غذایی رایگان، پاداش‌های مالی، مناسبی برای نگهداری سگ‌ها و زمانی برای خلوت کردن فراهم می‌کند. روی هم رفته، تمرکز این شرکت بر تشویق و ترغیب بهترین استعدادهاست که برای دستیابی به این خواسته مزایا و انگیزه‌های زیادی را برای پرسنل فراهم می‌کند که رسیدن به آنها برای افراد جز به این صورت که عضوی از اهداف ماموریت‌های این شوند قابل دستیابی نیست.

   

   

  والت (Walt Disney)

  کمپانی والت پیش از این از سوی مجله فورچون نیز به عنوان یکی از بهترین شرکت هایی لقب گرفت که می‌توان برایشان کرد اما صرف نظر از این رتبه، والت یک شرکت سرگرمی‌های سنتی است که بر اساس مباهات (غرور و رضایتمندی) و فرهنگ ساخته شده است. این شرکت همچنین برای کارمندانش میراث قابل توجه و فضای خلاقانه‌ای دارد که می‌توانند به راحتی از آن بهره‌مند شوند.

   

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.