آغاز فرایند جذب هیات علمی در رشته‌های پزشکی

تعداد بازدید: ۱۰۴
 • آغاز فرایند جذب هیات علمی در رشته‌های پزشکی

  رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت با اشاره به آغاز فراخوان جذب هیات علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی از اول اسفند اظهار کرد: در این فراخوان ۱۴۵۰ تا ۱۵۰۰ نفر جذب خواهند شد.

  دکتر سید علی حسینی در گفت وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،گفت: فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور از اول اسفند ماه از طریق سامانه جذب مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت به نشانی http://aac.behdasht.gov.ir/ آغاز شده و تا پایان وقت اداری چهارشنبه ۲۶ اسفند ماه ادامه دارد.

  وی با تاکید بر اینکه فراخوان جذب براساس نیازهای اعلام شده از طرف دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور صورت می‌گیرد، افزود: دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور از ابتدای بهمن ماه سال جاری نیازهای خود را در سامانه بارگذاری کرده و فراخوان جذب اعضای هیات علمی براساس این نیازها به طور سراسری و رسمی انجام می‌گیرد.

  رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت ‌، ادامه داد: در این فراخوان حدود ۷۱۷ نفر جهت به عضویت درآمدن اعضای هیات علمی رشته‌های علوم پایه و ۷۴۳ نفر جهت جذب در گروه‌های بالینی و به طور کلی بین ۱۴۵۰ تا ۱۵۰۰ نفر جذب می‌شوند.

  حسینی در ادامه از کمبود بیش از ۸۰۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی و کمبود بودجه برای جذب این تعداد عضو هیات علمی خبر داد و گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با کمبود بیش از هشت هزار عضو هیات علمی مواجه هستند ودر لایحه پیشنهادی بودجه سال ۹۵ ردیفی برای این امر در نظر گرفته نشده است. با این وجود با پیگیری‌های وزیر بهداشت و معاون آموزشی وزارت بهداشت و مساعدت و همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی سعی می‌شود این کمبود به صورت سالانه جبران شود.
   

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.