اطلاعیه گمرک جمهوری اسلامی ایران درباره تاریخ و نحوه ثبت‌نام داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون کارگزاران گمرکی سال 1395

تعداد بازدید: ۱۲۵
 • اطلاعیه گمرک جمهوری اسلامی ایران درباره تاریخ و نحوه ثبت‌نام داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون کارگزاران گمرکی سال 1395

   بدین وسیله به اطلاع کلیه متقاضی ثبت‌نام و شرکت در کارگزاران گمرکی در سال 1395 می‌رساند که ثبت‌نام در این منحصراً به صورت اینترنتی، از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش‌ آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org از روز سه‌شنبه مورخ 1395/1/24 آغاز و در روز سه‌شنبه مورخ 95/1/31 پایان می‌پذیرد.

    لذا کلیه متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی به شرح ذیل و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام، نسبت به ثبت‌نام در فوق اقدام نمایند.

  شرایط عمومی ثبت نام:

  -    داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران

  -    التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

  -    عدم سوء پیشینه کیفری و قاچاق گمرکی 

  -    انجام خدمت نظام وظیفه یا معافیت دائم (ویژه برادران) ملاک عمل برای محاسبه تاریخ گواهی معافیت دائم و پایان خدمت وظیفه عمومی، تاریخ 95/3/6 می باشد.

  -    داوطلبان نباید از مستخدمین رسمی، ثابت و پیمانی دستگاههای دولتی باشند

  شرایط اختصاصی ثبت نام:

  -    دارا بودن حداقل بیست و پنج سال تمام تا تاریخ برگزاری (1395/3/6)

  -    دارا بودن حداقل مدرک کاردانی در رشته امور گمرکی و یا  کارشناسی و بالاتر در سایر رشته ها. ملاک عمل برای محاسبه تاریخ فارغ التحصیلی، تاریخ 95/3/6 می باشد.

  مراحل ثبت نام:    

  - مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی:  www.sanjesh.org

  – تکمیل فرم تقاضانامه الکترونیکی در سایت مذکور.

  – ارسال عکس: داوطلب می بایست یک قطعه عکس با مشخصات ذیل اسکن و در قسمت مربوط بارگذاری نماید.

  •    عکس 4×3 که در سال جاری گرفته شده باشد. (عکس تمام رخ)

  •    عکس اسکن شده باید با فرمت jpg باشد.

  •    اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر 400×300 پیکسل و حداقل 300×200 پیکسل باشد.

  •    تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر ، منگنه و هرگونه لکه باشد.

  •    حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از 70 کیلو بایت بیشتر باشد.

  •    حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.

  •    حتی الامکان عکس ها سیاه و سفید و در صورت رنگی بودن دارای زمینه سفید باشد.

  •    تذکر مهم: با توجه به مشکلات بوجود آمده در های قبلی، درخصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثراً برای داوطلبانی که در کافی نت ثبتنام میکنند رخ داده است، تاکید میگردد چنانچه ثبت نام خود را توسط کافی نت ها انجام می‌دهید، علاوه بر کنترل اطلاعات ثبتنامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما ارسال نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

  پرداخت وجه ثبت نام:

  متقاضیان واجد شرایط، به منظور ثبت‌نام در می‌بایست از روز سه‌شنبه مورخ 1395/1/24 آغاز و در روز سه‌شنبه مورخ 1395/1/31 پس از مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی:  www.sanjesh.org نسبت به واریز مبلغ 500.000 (پانصد هزار) ریال به عنوان هزینه ثبت‌نام در کارگزاران گمرکی از درگاه اینترنتی و با کارت های بانکی متصل به شبکه شتاب اقدام نمایند.

  توضیح 1: مدت زمان فوق به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود و متقاضیان باید در مدت زمان تعیین شده نسبت به ثبت‌نام اقدام و از موکول نمودن ثبت‌نام به روزهای پایانی خودداری نمایند.

  توضیح 2: ثبت‌نام زمانی تکمیل می‌گردد که مراحل با موفقیت انجام شده و شماره پیگیری از طریق سیستم به متقاضی اعلام شود. (متقاضیان شرکت در باید پس از پایان ثبت‌نام، کد پیگیری خود را یادداشت و تا پایان مراحل نزد خود نگهداری نمایند.)

  توضیح 3: ثبت‌نام متقاضیان صرفاً از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و بصورت اینترنتی بوده و نیازی به ارسال مدارک نمی‌باشد. به تقاضاهای حضوری و یا مدارک ارسالی از طریق پست ترتیب اثر داده نخواهد شد و تعهدی را نیز برای سازمان ایجاد نخواهد کرد.

  توضیح 4: قبل از پرداخت وجه ثبت نام لازم است از احراز شرایط (عمومی، اختصاصی و...) خود با مفاد آگهی اطمینان حاصل نمایند. همچنین به ثبت‌نام‌های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و هیچگونه مسئولیتی متوجه گمرک جمهوری اسلامی ایران نخواهد بود و وجوه پرداختی به هیچ عنوان مسترد نمی‌شود.

  زمان برگزاری و نحوه دریافت کارت شرکت درآزمون:

  کارت شرکت در از روز سه‌شنبه مورخ 95/3/4 برای مشاهده و پرینت، بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی: www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. در روز پنجشنبه مورخ 95/3/6 برگزار خواهد شد. ساعت شروع و محل برگزاری بر روی کارت شرکت در درج و هنگام پرینت کارت به آگاهی خواهد رسید. لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در به منزله تایید اطلاعات ارسالی نمی‌باشد و مدارک بعد از بررسی خواهد شد.

  تعیین محل برگزاری براساس آمار ثبت‌نام کنندگان خواهد بود که در روزچهارشنبه مورخ 1395/2/29 ازطریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به اطلاع خواهد رسید.

  مواد آزمون:

  - قانون امور گمرکی و آیین نامه اجرایی آن (مصوب 90)

  - مقررات صادرات و واردات و آئین نامه اجرایی آن  و اصول طبقه بندی کالا

  - مباحث مرتبط با پنجره واحد تجارت فرامرزی و سامانه جامع امور گمرکی

  - اینکوترمز (2010)

  - کلیه مواد با ضریب یک محاسبه خواهد شد.

  تذکرات :

  - یک چهارم از سهمیه پذیرش به بازنشستگان گمرک اختصاص می‌یابد به شرط اینکه حداقل دو سوم دوران خدمت خود را در گمرک جمهوری اسلامی ایران گذارنده باشد.

  - صدور پروانه کارگزار گمرکی برای پذیرفته شدگان موکول به شرکت در دوره‌های آموزشی است که حسب ضرورت گمرک ایران تعیین می نماید.

  - تعداد 500 نفر از متقاضیان شرکت کننده درآزمون و واجد شرایط بعنوان کارگزار گمرکی پذیرفته خواهند شد.

  - این در اجرای ماده 191 آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی، صرفا برای متقاضیان پروانه کارگزار گمرکی( حق العمل کاری ) اجرا می گردد و جنبه استخدامی ندارد.
   

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.