10 علامت هشدار دهنده در جلسه اول مصاحبه شغلی

تعداد بازدید: ۴۰۴
 • 10 علامت هشدار دهنده در جلسه اول مصاحبه شغلی

  تصمیم گیری در خصوص استخدام افراد می تواند برای یک کسب و کار مخاطره آمیز باشد. اگر کارمند جدید برای نقش و یا فرهنگ شرکت مناسب نباشد، دارای پتانسیل فراوانی جهت صدمه زدن به سازمان خواهد بود. بنابراین قبل از تصمیم گیری عجولانه بررسی گزینه ها دارای اهمیت به سزایی می باشد.

  یک رزومه ممکن است در مورد مهارت های یک دیدگاهی ارائه کند، اما شغلی است که شما را قادر می سازد تا دید بهتری در مورد شخصیت و  تناسبش با سازمان داشته باشید. جهت اجتناب از استخدام فرد نامتناسب، به علایم هشداردهنده زیر توجه کنید:

  1. تاخیر

  مصاحبه شغلی برداشت اولیه از شخصیت افراد را ایجاد می کنند، بنابراین شوندگان باید تمام توانایی خود را صرف حضور به موقع کنند. فرد نشان می دهد به خود تعهد ندارند و یا در مدیریت رزمان مشکل دارند.

  2. غرور

  بین اعتماد به نفس و غرور خطی وجود دارد. سطح اعتماد به نفس و غرور نسبت به توانایی ها، ویژگی جذابی در یک کارمند است. با این حال، لاف زدن در مورد دستاوردها و یا نمایش خود زیاد جالب نیست!

  3. تغییر شغل

  هر چند تغییر همواره منفی نیست، از آن جا که بسیاری از افراد ممکن است تا یافتن جایگاه شغلی خود نقش های متعددی  داشته باشند، اما اگر این مسئله در سراسر سابقه شغلی آن ها وجود داشته باشد حاکی از این است که نسبت به تعهد شغلی مشکل دارند.

  4. عدم تایید نقاط ضعف

  هیچ کس ایده آل نیست! این که فرد خود را بی عیب و نقص بداند، نه تنها نشان دهنده تکبر است بلکه القا می کند، مسئله ای دارند که از آشکار شدن آن هراس دارند. بهتر است به جای ادعا در خصوص ایده آل بودن نقاط ضعف خود را شناسایی کنند و در جهت رفع آن تلاش کنند.

  5. عدم آگاهی و دانش در مورد شرکت و یا نقش

  اگر داوطلب شغلی در خصوص فعالیت شرکت و نقش خود بی انگیزه باشد و یا حتی جهت آماده نشده باشد ادامه جلسه اتلاف وقت برای هر دو طرف است.

  6. شنونده خوبی نبودن

  عدم توجه کامل به صحبت های گر و یا بی قراری در سراسر حاکی از خستگی است. فرد در جلسه لازم است به گر توجه داشته باشد تا وی مجبور نباشد سوالات خود را چند بار تکرار کند.

  7. سوالات تدافعی

  اگر داوطلب شغلی از پاسخ دادن به سوالات اجتناب می کند و به سرعت موضوع را تغییر می دهد، می تواند به این معنا باشد که وی فاقد مهارتی است که در جستجوی آن هستید و در حال تلاش برای پوشش این نقص است.

  8. چندین درخواست شغلی به یک شرکت

  آیا چنین فردی واقعا قصد کار کردن دارد و یا از موقعیت های شغلی ناامید شده است. مورد دوم محتمل تر است!

  9. پرسش در خصوص حقوق

  این یک نشانه قطعی است که پول محرک اصلی برای این شخص است و ممکن است به عنوان نردبانی جهت افزایش دستمزد بعدی خود به بنگرند. بدون شک همه افراد تمایل دارند چیزی را به دست بیاورند که شایسته آن هستند اما نقش شغلی مهم تر از دستمزد است.

  10. بدگویی و یا سابق

  حتی اگر در سابق با آن ها به خوبی تعامل نشده باشد، بدگویی یک مدیر و یا سابق بسیارغیر حرفه ای است.

   

لینک کوتاه:
برچسب ها:
مترجم:
کاریابی کاران
کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.