تاثیر مثبت استخدام کارآموز بر کسب و کارهای نوپا

تعداد بازدید: ۲۳۱
 • تاثیر مثبت استخدام کارآموز بر کسب و کارهای نوپا

  طرح های کارآموزی در حال تبدیل به روشی محبوب برای جوانان جهت ورود به دنیای است، و جهت یادگیری تجارت ارزشمند در حین کمک می کند. در اکثر کشورها جهت کارآموزی بودجه های مناسبی تخصیص می دهند. نکته قابل توجه این است که فقط کارآموزان از این دوره سود نمی برند، بلکه مزایای بیشماری برای نیز در بردارد. شرکت های بزرگی مانند IBM از مزایا حضور کارآموزان در سازمان های خود بهره برده اند.

  1- متعهد

  یکی از بزرگترین مزایای طرح کارآموزی این است که به ایجاد یک وفادار کمک می کند. اکثر کارآموزان افراد جوانی هستند که به تازگی از دانشگاه فارغ التحصیل شده اند، این بدان معنا است که آن ها میزان زیادی انرژی جهت یادگیری روش های کسب و کارفرما دارند به طور متقابل که سازمان میزبان آن ها نیز می تواند به ترقی آن ها در مسیر شغلی یاری نماید.

  امروزه در اکثر کشورها معضل بیکاری بسیار دیده می شود و افراد جویای تمایل به در سازرمان هایی دارند که جهت پیشرفت و آموزش آن ها سرمایه گذاری کند. طبق یک نظرسنجی توسط Populus که به مناسبت هفته بین المللی کارآموزی انجام شده بود، 80 درصد از معتقد بودند کارآموزان میزان کلی ترک شغل را کاهش می دهند چرا که به سازمانی که آن ها را آموزش داده است وفادارترند.

  2- رفع شکاف مهارتی

  بسیاری از سازمان ها، به ویژه آن دسته که در بخش فن آوری فالیت دارند، افراد با های خاص را که به پیشرفت کسب و آن ها کمک می کند، دشوار می دانند. این مشکل را حل می کند چرا که می توانند فردی با اشتیاق و استعداد کنند و مختص یک نقش خاص پرورش دهند.

  اگر سازمان ها جهت رفع چنین شکافی اقدام نکنند زمان ترک شغل یا بازنشستگی کارکنان خود با مشکلات جدی روبرو خواهند شد.

   

   

  3- دیدگاه نو

  کارآموزان ممکن است کاری واقعی نداشته باشند، اما می توانند دیدگاه های نو و های جدید ارائه دهند، که جهت پیشرفت کسب و با ارزش با ارزش هستند. جوانان اغلب دارای های فن آوری قوی هستند که با استفاده از کامپیوتر و ابزارهایی مانند رسانه های اجتماعی از سنین پایین تر کسب کرده اند، می توانند از این دانش برای ایجاد مزیت رقابتی استفاده کنند.

  به نظر می رسد بسیاری از کسب و کارها از این نکته آگاه هستند طبق بررسی "شورای یادگیری ها" 83 درصد از کارفرمایانی که می کنند، چنین برنامه هایی را جهت آتی کسب و خود در نظر می گیرند.

  4-بهبود خط تولید

  هزینه های ممکن است برخی از را منصرقف کند، اما در واقع اغلب کارآموزان می توانند در عرض مدت زمان کوتاهی باعث افزایش بهره وری و تولید موثر تر یک سازمان شوند. مبلغ اولیه یک کارآموز، اغلب کمتر از مقداری است که  بسیاری از شرکت ها فکر می کنند.

  کارآموزی باعث اقتصادی می شود و مزایای کوتاه مدت و بلندمدت بیشماری نیز دربردارد، بهتر است کسب و کارهای نوپا نیز این نکات را در نظر بگیرند.

   

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.