گواهینامه CISCO

تعداد بازدید: ۲۹۱
 • گواهینامه CISCO

  مدارک شرکت CISCO راهیست به سوی موقعیت های برجسته شغلی و تاییدی است بر مهارتی با استاندارد های بسیار عالی. دریافت مدرک در هر سطحی به معنی پیوستن به جامعه متخصصان ماهر در شبکه است که در دنیای صنعت و تکنولوژی شناخته شده و معتبرند. شرکت CISCO سه سطح از مدارک را جهت متخصصین IT در نظر گرفته که دارای ابعاد متفاوتی برای بر آوردن نیاز و تقاضای افراد مختلف است. سطوح مختلف و متنوعی در مدارک CISCO موجود است، اما نقطه مشترک همه آنها گذراندن یک یا چند امتحان جهت اثبات و دانش فنی داوطلب می باشد. اخذ مدرک از CISCO بسیار ارزشمند است و ارزش و اعتبار والایی برای متخصصین شبکه، مدیران آنها و شرکت هایی که این متخصصان را استخدام نموده اند، دارد .

  تخصص های CISCO دارای سه سطح از مدارک است:

  1)آشنایی یا مدرک CCNA

  2) متخصص CCNP

  3) سطح عالی Expert که بالاترین سطح متخصصین ممکنه در زمینه شبکه CCIE می باشد.

   

  CWNP چیست؟

  مدارک های بیسیم شامل پنج مختلف به همراه مدارک مربوطه

   

  CWNA چیست؟

  دوره Certifi Wireless Network Administrator که به عنوان مبانی های بی سیم ارائه می شود، مباحث اساسی این گونه ها مورد بررسی قرار می گیرد و داوطلبان با مفاهیم مربوط به فناوری بیسیم، نحوه کار، های محلی LAN با استفاده از تجهیزات و استانداردهای ارتباطی بی سیم و نحوه نصب، پیاده سازی، و بر قراری در این گونه ها اشنا می شوند. پس از پایان دوره، دانشجویان قادر خواهند بود جهت برپایی یک محلی بی سیم، بهترین طراحی، انتخاب سخت افزار و چیدمان اجزای تشکیل دهنده یک بی سیم را با توجه به شرایط هر مکان و برآورد نیازهای آن، انجام دهند.

   

  CWSP چیست؟

  از دوره Certified Wireless Security Professional به عنوان یک متوسط ( از لحاظ سطح مطا لب آموزشی ) یاد میشود. افرادی که CWNA را با موفقیت گذارانده باشند یا بر مطا لب آموزشی آن تسلط کافی داشته باشند و با مفاهیم اساسی در نیز آشنا باشند، می توانند در این که به بررسی مسائل امنیتی در های بی سیم می پردازد، شرکت کنند. پس از پایان دوره، داوطلبان کسب مدرک CWNA، قادر خواهند بود سیاست های امنیتی و راه حل های مربوط به آن را برای برقراری در های بی سیم ارائه کنند و با استفاده از تجهیزات سخت افزاری یا بر نامه های نرم افزاری موجود، طرح خود رابه مرحله عمل در آورند.

   

  CWAP چیست؟

  در دوره Certified Wireless Alanysis professional مسائل مربوط به تجزیه و تحلیل ساختار یک بی سیم و پیاده سازی این ساختار توسط سخت افزارها و نرم افزار های موجود بررسی می شود. افرادی که موفق به گذراندن این شوند، قادر خواهند بود استانداردهای ارتباطی 802.11 را به طور کامل درک نمایند و نحوه پشتیبانی و رفع ایراد از های بی سیم مبتنی بر این استانداردها را به بهترین شکل انجام دهند. این در واقع سطح پیشرفته تری نسبت به CWNP دارد و مسائل مربوط به تجزیه و تحلیل سرعت کارایی و نکات سطح بالاتری را در های بی سیم آموزش می دهد.

  رشته های اصلی تحت پوشش توسط CWAP

      * 802.11 فیزیکی (PHY) لایه فرمت قاب و فن آوری
      * 802.11 لایه MAC فرمت قاب و فن آوری
      * 802.11 عملیات و تعویض قاب
      * از تحلیل طیفی و عیب یابی
      * تجزیه و تحلیل پروتکل و عیب یابی

  قبل از هر آزمون گواهینامه  ،CWNPشما نیاز به آشنایی با اصطلاحات مورد استفاده در CWTS ، CWNA ، CWSP ، CWDP ، CWAP دارید.

   

  CWNE چیست؟

  در Certified Wireless Networking Expert بالاترین سطح علمی و فنی مدارک CWNP است و کسانی که موفق به گذراندن این شوند، می توانند پیشرفته ترین های ممکن در زمینه های بی سیم را از خود به نمایش بگذارند. کلیه فعالیت های مربوط به این نوع ها، اعم از طراحی، نصب، پیکر بندی، رفع ایراد، تحلیل، افزایش کارایی، جلو گیری از نفوذ بیگانگان به سیستم و بسیاری مسائل پیشرفته تر تحلیل و طراحی شبکه، در این آموزش داده می شود . کسانی که موفق به کسب این مدارک شوند، نه تنها توانایی های تخصصی خود در زمینه های بی سیم را به نهایت های CWNP می رسانند، بلکه شانس خود در کسب برترین مر تبط با این رشته را نیز به نحو بسیار مطلوبی افزایش می دهند.

   

  CWNT چیست؟

  در Certified Wireless Network Trainer مدرک آن در واقع یک شاخه جانبی از سلسله مدارک CWNP محسوب می شود و به تدریس و در واقع مربیگری مدارک CWNP مربوط است. کسانی که موفق به کسب این مدرک شوند، می توانند به عنوان مدرس رسمی شرکت 3 Planet به آموزش افراد متخصص در زمینه های بی سیم در واقع تدریس چهار مدرک کاربردی CWNP بپردازند.

   

  شرکت 3 Planet داشتن حداقل 12 ماه سابقه تدریس و داشتن مدرک تدریس مربوط به یکی دیگر از شرکت های معتبر ارائه دهنده مدارک بین المللی مثل سیسکو، مایکرو سافت، ناول یا امثال آن و گذاراندن موفقیت آمیز CWNP مربوطه با امتیاز قبولی حداقل 80 درصد را پیش نیاز کسب مدرک  CWNT در هر یک از دروس CWNP قرار داده است. اعتبار سایت CRN طی گزارشی رسماً اعلام کرد که در سا ل 2004، مدارک CWNP به همراه دو مدرک شرکت کامپتیا یعنی Linux و + Security در رده محبوب ترین مدارک IT قرار گرفتند.

  به گفته کوین ساندلین، مدیر برنامه CWNP: این مسئله از دو جهت قابل اهمیت است: اول این که نشان می دهد مطالب مطرح شده در این برنامه تا چه اندازه مورد توجه کارشناسان IT و سازمان های مختلف برای استخدام این افراد قرار گرفته است و در ثانی بیانگر این مسئله است که اصولاً مدارکی که مستقل از سخت افزاریا نرم افزار خاصی بنا شده است ، بیشتر از مدارکی که توسط سازندگان یک سختافزار یا نرم افزار مشخص ارائه می شود ، مورد استقبال مردم قرار می گیرند.

  شاید آقای ساندلین به صورت ضمنی، شرکت و مدارک مربوط به های بی سیم این شرکت را هدف اظهارات خود قرار داده است. به هر حال، طبق آمارهایی که دراین زمینه وجود دارد، دو مدرک امنیتی و لینوکس متعلق به موسسه آموزشی کامپتیا و مدارک CWNP متعلق به 3 Planet به احتمال زیاد در سال 2005 نیز به عنوان مدارکی که بیشترین تعداد علاقمند را در سطح جهان دارند، مطرح خواهند شد. طبق این آمارها اگر چه مدارک متعلق به سازندگان فناوری فهرست پانزده گانه مهمترین و پر درآمد ترین مدارک سال را به خود اختصاص داده اند، مدارک مربوط به موسسات صرفاً آموزشی نیز ، فهرست چهارده گانه پرطرفدارترین مدارک سال را ازآن خود کرده اند. به گفته آقای ساند لین، بیش از 75 شرکت از یکصد شرکت بزرگ در ایالات متحده، برای آموزش متخصصان خود در زمینه های بی سیم، های CWNP رادر نظر گرفته اند. وی همچنین ادعا می کند که در خارج از ایالات متحده نیز این مدارک در سال 2004 با رشد فزاینده علاقمندان روبه رو شده است. به طوری که در این سال، حدود سی درصد کامل مدارک کسب شده در دنیا، مدارک CWNP بوده است. این ارقام حتی در مقایسه با رشد بازار سخت افزار بی سیم نیز قابل ارزیابی است. این بازار در سال 2004 در امریکای شمالی 50 درصد، در اروپا، خاورمیانه و آفریقا 25 درصد و در آسیای شرقی 24 درصد رشد داشته است که نشان از گرایش کاربردی های جهانی این صنعت به سوی فناوری های بی سیم است.

  هم اکنون در بیش از هفتاد کشور دنیا، کارشناسان و موسسات تجاری از مزایای های ارائه دهنده فناوری بی سیم Wi-Fi استفاده نموده و رسماً مدارک CWNP را مورد تایید قرار داده و به شکلی خود را به فهرست شرکای تجاری 3 Planet رسانده اند. وضعیت درآمد طبق آمار مجله Certification میانگین درآمد سالیانه دارندگان مدرک امنیتی های بی سیم، یعنی CWSP (با میزان بیش از 94 هزاردلار در سال)، بعد از مدرک CCIE ( با 105 هزار دلار ) در رتبه دوم پر درآمدترین مدارک بین المللی IT در سا ل 2004 قرار دارد. همچنین میزان این درآمد برای دارندگان CWNA که اولین مدرک سر آغاز های CWNP محسوب می شود، با هفتاد هزار دلار در سال در مقایسه با سایر مدارک IT یکی از، مدارک با درآمد نسبتاً خوب شنا خته می شود. مقوله به صورت عمومی و خصوصی از جمله مسائل بسیار مهم و همه گیر دنیای IT است. به طوری که امروزه هیچ کس نمی تواند کار و حتی امور شخصی خود را خارج از آن تصور کند. به هر حال هر کسی در هر رده ای دارای اطلاعاتی است که به هیچ عنوان خواهان از دست رفتنش نیست. بنابراین امروزه مشاوران سیستم های در رده های بالای یک سازمان یا اشخاصی که صرفاً به دلیل اطلاعات خود با بخشی از مسائل امنیتی آشنا میشوند، باید در حد نیاز در این زمینه های لازم را داشته باشند.

  علاقمندان مسائل امنیتی به صورت عام، افرادی با رفتار و اخلاق اجتماعی آرام، ساکت و تا حدی مرموزند اما دارای روحیه ای کنجکاو و ماجراجو هستند و می توانند هم در رده سیاست گذار و مجری طرح های امنیتی و هم در رده مشاور مسئولان سازمان در زمینه مشارکت داشته باشند.

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.