گواهینامه CIW

تعداد بازدید: ۳۸۴
 • گواهینامه CIW

  مدرکی معتبر که شرکت ProSoft آنرا ارائه کرده است و مهارتهای سخت افزاری و نرم افزاری علاقمندان به طراحی، ساخت ، سرپرستی و و وب سایت رابرای پرداختن به این امور افزایش میدهد.

  معرفی مدارکCIW

  امروزه علم و وب سایت ها جز یکی از پایه های اصلی رشته کامپیوتر به حساب می آید. سایت های بزرگ از یک نرم افزار هم می تواند مشکل تر باشد به این دلیل که در برنامه نویسی وب، باید در مورد گرافیکی سایت ها هم اطلاعاتی داشته باشید. بعد از طراحی و آماده سازی وب سایت، شما باید در زمینه و سرورها و ها هم اطلاعاتی کسب کنید تا بتوانید سایت خود را نمایید.

  در زمینه مباحث وب کتاب ها و مدارک زیادی وجود دارد. در بین این مجموعه های آموزشی سری مدارک CIW کامل ترین و قوی ترین مجموعه را فراهم کرده که در این مطلب بیشتر در مورد این موسسه و مدارک آن صحبت خواهیم کرد.

  کلمه CIW مخفف Certified Internet Web است که نام گروهی از طراحان وب بوده که در دهه 1990 این موسسه را تاسیس کردند و به سرعت جایگاه خود را میان شرکت های بزرگ پیدا کردند. استقبال از این مدارک به گونه ای بوده که این موسسه تاسال 1997 حدود 145000 مدرک را به دانشجویان خود داده است.

  در ابتدا پایه کار این گروه بر این اصل بنا شده بود که هیچ برنامه خاصی را آموزش نمی دادند چون با این کار خود را فقط به یک محصول منحصر می کردند، اما اکنون دوره های نحوه وب، زبان های برنامه نویسی تحت وب و نحوه سرور در حال برگزاری است. در حال حاضر شرکت های Intel ،HP Novell ،IBM با این موسسه همکاری می کنند و برای استخدام در این شرکت ها مدرک موسسه CIW را نیاز دارید.

  در این سیستم آموزشی شما ابتدا باید یک سری مبانی و ساختار وب را بگذرانید تا بتوانید گرایش خود را انتخاب کنید. با قبول شدن در آزمون مبانی به شما مدرک CIW Associate اعطا می شود که در مرحله بعد شما گرایش مورد علاقه خود را انتخاب می کنید و دوره های مربوط به هر کدام را می گذرانید تا در پایان به شما مدرک CIW Master داده شود که بالاترین سطح مدرک این موسسه است. در زیر تشریح دوره ها و گرایش های این موسسه آمده است.

  مدرک CIW Master دارای 4گرایش است که در ادامه درباره هر کدام بحث خواهیم کرد اما قبل از آن این نکته لازم به ذکر است که زمانی که شما مدرک CIW Associate را دارید با قبول شدن در هر یک از دوره ها به شما مدرک CIW Professional اعطا می شود. به طور مثال در گرایش design شما در صورت قبولی در آزمون site design مدرک professional آن دوره را دریافت خواهید کرد.

  گرایش های مدرک CIW Master عبارت اند از:

  Designer: در این گرایش دانشجو ابتدا دوره سایت می گذراند که در آن روش سایت با برنامه های Dreamweaver و Flash و بعد از آن مبانی پایه scripting language را فرا می گیرد. این گرایش دارای 2 آزمون است .

  Administrator: در این گرایش دانشجو با نحوه سرورها و بعد از آن با ساختار های بزرگ و در آخر با نحوه ایجاد امنیت برای و سایت آشنا می شود. این گرایش 3 آزمون دارد.

  Web Site Manager: در این دوره دانشجو هم یک دوره سایت می خواند و هم یک دوره سرور و در پایان در یک دوره با زبان های برنامه نویسی تحت وب آشنا می شود. این دوره 4 آزمون دارد که هر کدام از دوره های server administrator و site designer یک آزمون و دوره weblanguage دو آزمون دارد.

  Enterprise Developer: این مدرک که کامل ترین مدرک CIW است از 4 دوره تشکیل شده است. در ابتدا دانشجو با مبانی زبان های برنامه نویسی تحت وب آشنامی شود و در ادامه یک دوره نرم افزار می خواند و بعد یک دوره کامل زبان JAVA را آموزش می بیند و در پایان با پایگاه داده ها و  شبکه های بزرگ بیشتر آشنا می شود. این دوره 6 آزمون دارد که دوره web language دو آزمون و بقیه دوره ها هر کدام یک آزمون دارند.

  در پایان این نکته قابل ذکر است که این مدارک دقیقا مانند مدارک به صورت غیر حضوری آزمون گرفته می شود و برای آزمون دادن باید در یکی از دو مرکز آزمون Prometric و یا VUE ثبت نام کنید.

لینک کوتاه:
برچسب ها:
منبع:
تحریریه کاران
کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.