برگزاری نهمین آزمون پذیرش پزشکی از لیسانس؛ ۱۵ اسفندماه در دانشگاه علوم پزشکی تهران

تعداد بازدید: ۵۷
 • برگزاری نهمین آزمون پذیرش پزشکی از لیسانس؛ ۱۵ اسفندماه در دانشگاه علوم پزشکی تهران

  آزمون کتبی نهمین دوره پذیرش دانشجوی از مقطع سال ۹۵ روز ۱۵ اسفندماه در علوم تهران برگزار می شود.

  به گزارش خبرنگار مهر، ثبت‎نام برای این دوره در روزهای ۲۰ دی تا ۲۰ بهمن ۹۴ به صورت اینترنتی انجام شد.

  برخورداری از شرایط عمومی تحصیل رایگان، دانش آموخته بودن در مقطع پیوسته و ناپیوسته کلیه رشته‌های گروه علوم و گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم تجربی از جمله شرایط ورود به این دوره است. دارا بودن حداکثر ۲۵ سال سن در زمان ثبت‎نام (متولدین ۲۰ دی ماه ۱۳۶۹ به بعد) و در مورد کسانی که دارای کارت پایان خدمت باشند مدت خدمت نظام وظیفه به حداکثر سن آنان اضافه می شود و همچنین دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از نظر نظام وظیفه (در مورد آقایان) ضروری است.

  دانش آموختگان و دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری عمومی از های سراسری و آزاد و غیره حق شرکت در را ندارند.

  دارا بودن معدل کل دیپلم بالاتر از ۱۸، دارا بودن معدل مقطع بالاتر از ۱۶ و دارا بودن یکی از مدارک زبان انگلیسی با TOEFL 500 یا IELTS 6 یا MSRT 50 یا MHLE 50 از دیگر شرایط ورود به این دوره است.

  داوطلبانی که مدرک زبان ندارند می توانند به صورت مشروط در شرکت کنند. بدیهی است در صورتی که پذیرفته شدگان در تا زمان ثبت‎نام مدرک زبان خود را ارائه نکنند قبولی آنان کان لم یکن تلقیخواهد شد.

  امکان ثبت‎نام مشروط، ارائه مرخصی تحصیلی و یا ذخیره قبولی و سایر موارد نیز به هیچ وجه وجود ندارد. هیچ مسئولیتی در مورد خسارات احتمالی که از این ناحیه به داوطلب وارد می شود ندارد.

  قبولی در ورودی به صورت چند مرحله ای و شامل کتبی، مصاحبه و ارزیابی فرا شناختی است.

  مواد درسی کتبی شامل فیزیولوژی(ضریب ۳)، میکروب شناسی شامل باکتری شناسی، ویروس شناسی و انگل شناسی (ضریب ۳)، آناتومی (ضریب ۳)، بیوشیمی (ضریب ۲)، بافت شناسی و جنین شناسی (ضریب ۲)، ایمونولوژی (ضریب ۲) است.

  همچنین مواد درسی کتبی شامل زبان عمومی (ضریب۲)، ژنتیک (ضریب ۱)، روانشناسی (ضریب ۱)، تغذیه (ضریب ۱)، فیزیک (ضریب ۱)، دروس اصول خدمات بهداشتی و بهداشت و تنظیم خانواده (ضریب ۱)، دروس اصول اپیدمیولوژی و مبارزه با بیماری ها و آمار مقدماتی (ضریب۱) است.

  کارت ورود به جلسه در روزهای سه شنبه ۱۱ تا چهارشنبه ۱۲ اسفند ماه سال ۹۴ به صورت الکترونیکی صادر خواهد شد و کتبی شنبه ۱۵ اسفند ۹۴ برگزار می شود.

  اعلام نتایج قبول شدگان مرحله اول در نیمه اول اردیبهشت ماه ۹۵ است.
   

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.