مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر:نمایشگاه توانمندی‌های مهارتی حرفه‌آموزان بوشهری برگزار می‌شود

تعداد بازدید: ۴۲
 • مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر:نمایشگاه توانمندی‌های مهارتی حرفه‌آموزان بوشهری برگزار می‌شود

   
     
  مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان گفت: همزمان با هفته ملی مهارت توانمندی‌های مهارتی حرفه‌آموزان استان در نمایشگاهی عرضه می‌شود.
  به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالرسول کازرونی صبح امروز در نشست شورای اداری اداره‌کل فنی و حرفه‌ای استان با تاکید بر اهمیت مهارت آموزی متقاضیان اشتغال و نقش کسب مهارت در ایجاد اشتغال پایدار اظهار داشت: و تربیت نیروی کار ماهر و نیمه ماهر و توانمندسازی نیروی انسانی مورد نیاز بازار کار و بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات از رسالت‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای است.
  وی با اشاره به شناسایی ظرفیت‌های بازار کار در استان تصریح کرد: اداره‌کل فنی و حرفه‌ای بدنبال نیروی انسانی کارآمد متناسب با نیاز بازار کار و ارتقا توان کارآفرینی و فرهنگ مهارت‌های جامعه است.
  کازرونی افزود: در واقع یکی از مهم‌ترین بسترهای ایجاد اشتغال در جامعه فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است و از طریق این آموزش‌ها و فراهم کردن زمینه اشتغال بسیاری از معضلات جامعه از بین می‌روند.
  مدیرکل فنی و حرفه‌ای به برنامه‌های هفته مهارت‌آموزی در استان پرداخت و گفت: برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های بخش دولتی و خصوصی در هفته ملی مهارت می‌تواند در اشتغال‌زایی و ارائه الگو به کارجویان نقش مهمی داشته باشد که در این راستا توانمندی حرفه آموزان استان در این نمایشگاه عرضه می‌شود.
  کازرونی با اشاره به شعار هر خانه یک کارخانه گفت: امروزه تولید بدون کارخانه و توسعه مشاغل خانگی و خرد توانسته است در کشورهای توسعه یافته نقش مهمی در اشتغالزایی به عهده داشته باشد.
  وی تاکید کرد:  در این راستا تلاش می‌شود با مشارکت و هدایت جمعی سایر دستگاه‌ها در استان، زمینه و بستر استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های اقشار مختلف مردم را در قالب نمایشگاه مهارتی به مردم عرضه شود زیرا امروز یکی از نیازهای بازار اشتغال توجه به حوزه مهارت‌آموزی است که اهداف مربوط به اشتغال پایدار را ایجاد می‌کند.
  مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه‌های مهارتی می‌تواند محفلی برای بروز خلاقیت‌های افراد فراهم کند خاطر نشان کرد: از آنجایی‌که موضوع اشتغال موضوعی فرا بخشی است و همه دستگاه‌ها وظیفه همکاری در این مهم را دارند و چنانچه این حلقه‌ها در کنار هم قرار گیرند، می‌توانند در تربیت نیروی ماهر موثر واقع شوند.

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.