ایجاد اشتغال برای 160 هزار نفر در فعالیت استخراجی معدن اراک

تعداد بازدید: ۷۱
 • ایجاد اشتغال برای 160 هزار نفر در فعالیت استخراجی معدن اراک

      

  رئیس اداره صنعت، و شهرستان گفت: طلا در طلای شهرستان با خلوص عیار 36 و سه صدم گرم در تن است و هم اینک 160 نفر به طور مستقیم در فعالیت های استخراجی این به کار دارند.
   به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک ، رئیس اداره صنعت، و شهرستان گفت : در نیمه نخست امسال 120 هزار تن کانسنگ از طلای این شهرستان شد. 
  محمد رضا سلیمانی افزود: این میزان ماده گران بهای معدنی از 600 هزار تن باطله برداری به دست آمده است.
   وی ادامه داد: کانسنگ از دی ماه سال گذشته ، بعد از یک دوره توقف یک ساله در این شهرستان از سر گرفته شده است.
  سلیمانی افزود: هم اینک فرآوری مواد معدنی در طلای شهرستان به روش سنتی انجام می شود و اجرای این روش بیشتر برای عیار پایین کاربرد دارد.
   رئیس اداره صنعت، و شهرستان گفت : به منظور توسعه ، تکمیل و راه اندازی کارخانه پیشرفته طلای این شهرستان، به 12 میلیون یورو تسهیلات ارزی نیاز است.  سلیمانی افزود: در صورت تامین تسهیلات لازم، عملیات اجرایی راه اندازی کارخانه فرآوری طلا با عیار بالاتر به روش  استخراج از محلول باردار لیچ شده که حاوی فلزباشد ، آغاز می شود. 
  سلیمانی ادامه داد: طلای خمین، نخستین گران بهای استان مرکزی است که کار اکتشاف آن از سال 1390 آغاز و بهره برداری از آن، با سرمایه گذاری 50 میلیارد ریال آغاز شد.
  وی تصریح کرد: ظرفیت اسمی این معدن، سالانه 90 هزار تن است و تلاش می شود با پروانه های اکتشاف جدید، این ظرفیت تا سه برابر افزایش یابد.
  رئیس اداره صنعت، و شهرستان ادامه داد: طلا در طلای شهرستان با خلوص عیار 36 و سه صدم گرم در تن است و هم اینک 160 نفر به طور مستقیم در فعالیت های استخراجی این به کار دارند. 

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.