شرایط بکارگیری کمک پرستاران یک‌ساله

تعداد بازدید: ۸۰
 • شرایط بکارگیری کمک پرستاران یک‌ساله

  عضو کمیته و ارزیابی معاونت وزارت بهداشت گفت: شرایط برای جذب کارآموزان دوره کمک جهاددانشگاهی قزوین در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مربوطه مهیا شده است.
  به گزارش ایسنا،، تیم و ارزیابی برنامه‌های معاونت وزارت بهداشت، با حضور دکتر سادات سیدباقرمداح - مشاور معاون وزارت بهداشت و مادر نوین ایران در نشست سه جانبه جهاددانشگاهی، دانشگاه علوم پزشکی و اعضای این گروه شرکت کردند.
  فرشاد پیله‌چی - سرپرست جهاد دانشگاهی قزوین در این‌ باره گفت: در نشست سه جانبه که چهارشنبه گذشته با حضور سادات سیدباقرمداح - مادرپرستاری نوین ایران، سعید لک عضو کمیته و ارزیابی معاونت وزارت بهداشت و ناظر دوره آموزشی کمک پرستاری، قرهی - نماینده جهاددانشگاهی کشور، محمدحسین فائزی - مشاور سرپرست جهاددانشگاهی واحد قزوین، رضایی - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین، تیموری - مدیر استان و جمعی از مدیران و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و جهاددانشگاهی برگزار شد، پیرامون بررسی کمبود نیروی کمک پرستار در نظام سلامت کشور علی‌رغم تخصصی شدن حرفه پرستاری، رعایت تناسب نیروهای حرفه‌ای به غیرحرفه‌ای و لزوم توسعه مراکز مشاوره خدمات در منزل، بحث و کفتگو شد.
  سرپرست جهاد دانشگاهی این نشست را مثبت ارزیابی کرد و افزود: در این نشست، با توجه به تأثیر ارائه مراقبت‌های اولیه در رضایتمندی بیماران، بر لزوم بکارگیری نیروهای آموزش دیده کمک یکساله تاکید شد و مسئولان حاضر در جلسه خواستار تسریع در روند بکارگیری آن‌ها شدند. از این رو مسئولین دانشگاه علوم پزشکی قزوین در خصوص بکارگیری کمک پرستاران و دیگر مسائل مطروحه قول مساعد دادند.
  پیله‌چی اضافه کرد: در استان قزوین این دوره در دو بخش تئوری ۳۰۰ ساعت و بالینی۱۰۸۰ ساعت در مراکز آموزشی درمانی استان برگزار شد. در این راستا سادات سیدباقرمداح با اشاره به نیاز شبکه بهداشت و درمان به نیروی کمک پرستار به ازای هر ۳ نفر پرستار، از عملکرد جهاددانشگاهی در تربیت این نیروهای مهارتی تجلیل کرد و جهاددانشگاهی را به‌عنوان یادگار امام و یک نهاد انقلابی گزینه مناسبی برای اجرای این دوره‌ها دانست.
  به گزارش ایسنا، سعید لک، عضو کمیته و ارزیابی معاونت وزارت بهداشت نیز در این جلسه اظهار کرد: باتوجه به مهیا بودن شرایط برای بکارگیری کمک پرستاران یکساله، موسسه کارآفرینان آوا سلامت مسئولیت جذب را به عهده خواهد گرفت که باتوجه به اینکه این دانشگاه با مؤسسه کارآفرینان آوا سلامت قرارداد دارد، در جذب و به‌کارگیری آنها مانعی وجود ندارد و می‌تواند با هماهنگی و پیگیری دانشگاه روند جذب تسریع پیدا کند.
  منبع:goo.gl/Phg8A5

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.