درخواست جامعه پرستاری از روحانی

تعداد بازدید: ۶۸
 • درخواست جامعه پرستاری از روحانی

  نایب رئیس دوم شورای عالی نظام کشور، گفت: یک دوره چهار ساله سخت را سپری کرده و حالا زمان جبران کاستی های این قشر سخت کوش فرا رسیده است.
  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نظام پرستاری، حسین پوپ با انتقاد از عملکرد وزارت بهداشت دولت یازدهم در حوزه پرستاری، اظهار داشت: از عدم استقبال دولت نسبت به دعوت رسمی سازمان نظام در مراسم چهار ساله جشن گرفته تا عدم بهره گیری از نظرات کارشناسی منتخبین جامعه در شورای عالی که رای جامعه را دارد، عدم اجرای قوانین مصوب پرستاری، عدم رعایت عدالت در نظام پرداخت، تأخیر در پرداخت مطالبات ، صدور بخشنامه ها و دستوالعمل های ساختار شکن و...، همه و همه دلیلی بر بی مهری و بی توجهی دولت یازدهم به این قشر عظیم و گسترده در سطح کشور بود.
  وی ادامه داد: لیکن قاطبه با وجود همه این بی مهری ها همگام با سایر اقشار ملت فهیم ایران با حضور کم نظیر در پای صندوق های رأی باعث استحکام پایه های نظام جمهوری اسلامی شده و با اعتماد مجدد به سیاست های دولت تدبیر و امید به ادامه مسیر این دولت طی چهار سال دوم آری گفتند و اجازه هر گونه سوءاستفاده ای را به دشمنان و بد خواهان نظام ندادند. اما جا دارد این کنش مثبت و این حمایت گسترده با واکنش مناسب و پاسخ شایسته دولت همراه شود تا مجموعه بزرگ با اشتیاق بیشتر به خدمت رسانی در نظام بهداشت و درمان کشور (که از شاخصه های پیشرفت هر جامعه ای است) بپردازد و مردم با طیب خاطر بیشتر و خیالی آسوده تر بیماران را به دستان توانمند بسپارند.
  پوپ افزود: به حق استحقاق حضور بیشتر و مؤثرتر در اداره امور کشور به خصوص در نظام سلامت را دارد. ثابت کرده است که در غالب سطوح و جایگاه ها می تواند به نحو شایسته مدیریت و نقش آفرینی کند. توانایی حضور در بسیاری از رده های مدیریتی دارد چرا این ظرفیت به دلیل حضور کدخدا منشانه عده ای از گروهی خاص نادیده گرفته می شود و اجازه ابراز وجود به پرستاران داده نمی شود.
  وی خطاب به رئیس جمهور منتخب، اظهار داشت: آقای روحانی! نمایندگان مانند سایر منتخبین کشور به صورت دموکراتیک انتخاب می شوند و اکثریت قاطع از آنان حمایت کرده و می کنند پس قطعا بیش از منصوبین این حوزه مقبولیت و محبوبیت دارند. بیایید نگاه دولت را به این نمایندگان و خود جامعه فرهیخته بهتر کنیم و آنان را بیش از پیش مقبول بدانیم، این بازوان توانمند حوزه سلامت و این نمایندگان شایسته ، درد بیماران و نیازمندان را بیشتر درک کرده و بیشتر با آنان مأنوس بوده اند بنابراین بهتر می توانند در تصمیم گیری و تصمیم سازی ها مجری باشند  چراکه  توجهشان بیشتر به مردم و بیماران معطوف است. لذا جا دارد از این پتانسیل بالقوه استفاده مناسب تری ببریم.
  نایب رئیس دوم شورای عالی نظام پرستار کشور، ادامه داد: آقای رئیس جمهور! جامعه با همه کم و کاستی ها و همه نا مهربانی ها که در حوزه سلامت به آنان روا داشته شده بازهم به کلیت سیاست های دولت تدبیر و امید و ادامه راه این دولت رأی مثبت دادند و با حضور در پای صندوق های رأی، دِین خود را به جامعه و دولت جناب عالی ادا کردند، حال انتظار ما این است که شما به این حمایت و به این شور و شعور سیاسی آنان پاسخ شایسته بدهید و با رفع تبعیض ها و بر طرف کردن موانع، عرصه خدمت رسانی آنان را توسعه داده و آنان را بیشتر در نظام سلامت سهیم بدانید.
  پوپ در پایان ضمن ابراز امیدواری اظهار کرد: امید است دولت دوازدهم با این رأی قاطع و این حمایت گسترده، بیش از پیش در اجرا و اصلاح امور کشور موفق باشد و همچون حوزه بهداشت و درمان و سلامت کشور که توفیقات خوبی داشته است در سطح بدنه وزارت هم بخصوص در سیستم موفق به اصلاح امور شود.
   

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.