تثبیت اشتغال موجود در کشور مدنظر قرار دارد

تعداد بازدید: ۱۶
 • تثبیت اشتغال موجود در کشور مدنظر قرار دارد

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: موجود در کشور مدنظر قرار دارد و در این راستا برنامه ریزی انجام شده و اقداماتی در حال انجام است.
  به گزارش خبرنگار مهر، علی ربیعی ظهر سه شنبه در نشست مشترک شورای اداری شهرستان های تفرش، فراهان و آشتیان در فرمانداری فراهان، اظهار داشت: در رابطه با در استان مرکزی یک اقدام مهم است که باید با جدیت دنبال شود.
  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: سال گذشته نیز که ایده اولیه در کارگاه های در معرض آسیب شکل گرفت، ۱۷ هزار میلیارد تومان در قالب ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان ها توزیع شد.
  ربیعی بیان کرد: حجم زیادی نیروی کار هر سال وارد بازار کار می شوند نیز که باید برای آنها ایجاد شود و پنجره جمعیتی به سمتی پیش می رود که جمعیتی که در سن قرار دارند هم اکنون بسیار بالا است.
  وی خاطرنشان ساخت: در همین راستا ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار در کشور اختصاص یافته و سهم استان مرکزی از این میزان ۲.۴ درصد معادل ۶۰۰میلیارد تومان است.
  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: این بودجه بایستی به سمت های پرکشش که رسته های آن مشخص شده هدایت شود و در کنار صنعت، بیشتر برای صنایع تبدیلی و تکمیلی اختصاص یابد.
  ربیعی ادامه داد: ۴۰ درصد از این بودجه مربوط به بخش کشاورزی است که بایستی نه فقط در دام و زراعت بلکه در صنایع تکمیلی، باغداری، زنبورداری و دیگر حوزه ها از آن بهره گرفته شود.
  وی گفت: مابقی این بودجه برای ایجاد در سایر حوزه ها از جمله معدن، صنعت، گردشگری، حمل و نقل و... به کارگیری می شود.
  منبع:goo.gl/gVj9zz

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.