برگزاری المپیاد تکنسین های ایران میانبری برای رسیدن به اشتغال است

تعداد بازدید: ۳۵
 • برگزاری المپیاد تکنسین های ایران میانبری برای رسیدن به اشتغال است

  معاون پژوهش و سازمان اموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به برگزاری سومین های ایران در دو مرحله مقدماتی و نهایی گفت:.این مسابقات راه میانبری برای رسیدن به اشتغال است و مشارکت بخش خصوصی در این فرایند یک اصل محسوب می شود.
  به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا،«حمید رضا ثابت نژاد» روز چهارشنبه در نشست خبری سومین های ایران با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و سامسونگ که در محل این سازمان برگزار شد،افزود: با برگزاری این مسابقات افراد نخبه شناسایی و به واحدهای اقتصادی معرفی می شوند.
  وی توضیح داد: سازمان اموزش فنی و حرفه ای کشور سابقه طولانی در برگزاری این مسابقات دارد و بخش خصوصی و بنگاههای اقتصادی در این گونه مسابقات نقش ارزشمندی بر عهده دارند.
  وی بیان داشت: برگزاری این مسابقات به درخواست یک بنگاه اقتصادی است که تاثیر آن برای معرفی ها به اشتغال،مسیر ارزشمندی است.
  همچنین «حسین محمودی» مدیر کل دفتر و ارزیابی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در این نشست گفت:نحوه ثبت نام متقاضیان از طریق سامانهwww.samsungtechholypiad.irاست که می توانند با مراجعه به آن ثبت نام کنند.
  وی گفت :ثبت نام از چهارم تا ٢٠ آذرماه ادامه دارد و مرحله مقدماتی آزمون الکترونیکی در مراکز فنی و حرفه ای جمعه ٢٤ آذرماه و مرحله نهایی (آزمون عملی)پنجشنبه ٣٠ آذرماه و جمعه یکم دیماه امسال برگزار می شود.
  وی در خصوص مراحل اجرایی گفت: در مرحله مقدماتی ١٠ نفر اول هر گرایش به مرحله نهایی می روند و در مرحله نهایی آزمون عملی به منظور مهارت داوطلبانه در دو بخش تعمیر و نصب که در مرکز تربیت مربی شهر کرج برگزار می شود.
  یادآور می شود، این مسابقات در چهار رشته لوازم صوتی تصویری،لوازم خانگی ،تهویه مطبوع و موبایل و تبلت برگزار می شود.
  وی توضیح داد:تاکنون ١١٦ نفر در رشته تبلت و موبایل،٦٧ نفر در لوازم خانگی،٨٠ نفر در تهویه مطبوع و ٥١ نفر در رشته صوتی تصویری ثبت نام کرده اند.
  در این نشست «فرهاد هجرت» مدیر ارشد بازاریابی شرکت سامسونگ نیز گفت:هدف از برگزاری این مسابقات شناسایی افراد نخبه و معرفی انها به بنگاه های اقتصادی است.
  وی توضیح داد: پس از تاسیس آکادمی مهندسی و در ادامه فعالیت های مسئولیت اجتماعی مسابقات المپیادهای های ایران را برای سومین بار برگزار می کنیم .
  وی گفت: های ایران از سال ٩٤ تاکنون هرساله با حمایت شرکت سامسونگ و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برگزار شده است .در دومین دوره که سال گذشته برگزار شد نفرات برتر علاوه بر دریافت جوایز مالی به عنوان ناظر به مسابقات جهانی مهارت ابوظبی اعزام شدند.
  هجرت بیان داشت: اهداف برگزاری ترویج فرهنگ مهارت آموزی و ارتقا سطح دانش فنی و تخصصی ها با رویکرد مشتری مداری،شناسایی استادکاران، ایجاد فرصت های شغلی برای افراد با مهارت های تخصصی و ارتقا سطح استانداردهای آموزش مهارت است.
  منبع:goo.gl/f82Zrb

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.