اشتغالزایی راهبردی کلیدی در کمیته امداد استان مرکزی

تعداد بازدید: ۴۶
 • اشتغالزایی راهبردی کلیدی در کمیته امداد استان مرکزی

   

  ایجاد فرصت های شغلی جدید در کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی به عنوان راهبردی کلیدی و مهم در درآمدزایی و مهار چرخه فقر در دست انجام است و فعالیت های این حوزه به عنوانرکن پایه و قلب اقدامات این نهاد حمایتی محسوب می شود.
  بیکاری از مهمترین چالش های مسئولان و تصمیم سازان خرد و کلان کشور است و اقدامات هدفمند در حوزه نه تنها در بهبود شرایط معیشتی و اقتصادی خانوار که در مهار آسیب های اجتماعی و تضمین ضریب سلامت اجتماعی نیز اثرگذاری مستقیم داد.
  کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی به عنوان یکی از نهادهای حمایتی مهم در سال جاری 912 فرصت شغلی برای خانوارهای تحت پوشش ایجاد کرده است که در این راستا با رمضانعلی جلالی، معاون اشتغال و خدمات کمیته امداد امام استان مرکزی گفت و گویی انجام شد.
  س: بفرمایید منابع مالی ایجاد فرصت های شغلی امسال کمیته امداد از 912 از کجا و به چه میزانی بوده است؟
  ج: این نهاد حمایتی امسال 912 فرصت شغلی با 113 میلیارد و 600 میلیون ریال اعتبار ایجاد کرده است که 211 مورد مذکور از محل طرح کمیته امداد استان با 2 میلیارد ریال تسهیلات اعطایی بوده است.
  673 مورد امسال کمیته امداد استان نیز از محل تبصره 26 با رقمی بالغ بر 96 میلیارد ریال بوده است.
  28 مورد این نهاد حمایتی نیز امسال به صورت تلفیقی از منابع بانکی و امداد صورت گرفته است.
  س: فرصت های شغلی ایجاد شده در چه زمینه های بوده است؟
  ج: 18 مورد کشاورزی، 418 مورد دامپروری، 86 مورد صنایع دستی، 161 مورد فعالیت های صنعتی و معدنی و 229 مورد طرح خدماتی برای این نهاد حمایتی فراهم شده است.
  این طرح ها به منظور و توانمند سازی همه خانواده های تحت حمایت این نهاد و خروج از چرخه حمایتی انجام می شود.
  کارآفرینی های انجام شده به گونه ای است که به تبع خود برای چند نفر دیگر نیز دارد.
  س: برای جلوگیری از سوء استفاده در تسهیلات بانکی و هدایتگری صحیح تسهیلات در راستای در کمیته امداد چه ابزار نظارتی دیده شده و چه تعداد بازرسی از طرح ها از ابتدای امسال با چه میزان اعتبار انجام گرفته است؟
  ج: پیشگیری از انحراف در اعتبارات از موضوعات مهم در حوزه کمیته امداد استان است و در این زمینه 16 هزار و 471 مورد نظارت توسط ناظر بخش خصوصی از طرح اشتغالزای امداد با صرف 19 میلیارد ریال انجام شده است.
  س: در اجرای طرح استعداد سنجی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی چه تعداد افراد مستعد شناسایی و چه میزان اعتبار صرف شده است؟
  ج: امسال 45 هزار و 103 نفر در این نهاد مستعد شناسایی شدندکه 2 میلیارد و 130 میلیون ریال در این خصوص صرف شده است.
  س: کمیته امداد استان مرکزی پارسال چه میزان فرصت اشتغال فراهم کرد؟
  ج: این نهاد حمایتی در سال گذشته با جذب 91 درصد از اعتبارات اشتغالزایی، موفق شد 2 هزار و 227 مورد ایجاد کند و کمیته امداد استان مرکزی در در این زمینه در کشور رتبه نهم و در بین استان های هم گروه رتبه هفتم را کسب کرد.
  89 هزار و 530 نفر در قالب 47 هزار خانوار در استان مرکزی تحت پوشش خدمات کمیته امداد ستان مرکزی قراردارند.

      

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.