دانشگاه آزاد با تأسیس واحدی در خارک به آموزش نیروی انسانی مورد نیاز پرداخته است

تعداد بازدید: ۳۱
 • دانشگاه آزاد با تأسیس واحدی در خارک به آموزش نیروی انسانی مورد نیاز پرداخته است

   

  به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، به نقل از پایگاه روابط عمومی مجمع تشخص مصلحت نظام، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار رئیس و اعضای سازمان شیلات ایران افزود: قبل از انقلاب اسلامی، پیشرفت کشور در علوم دریایی محدود و اندک بود و پس از انقلاب توفیقات خوبی در این زمینه به دست آمده است.
  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دانش و تخصص را مبدأ و پایه پیشرفت در همه زمینه‌ها به خصوص علوم دریایی برشمرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با تأسیس واحدی در خارک به آموزش نیروی انسانی مورد نیاز در زمینه کشتی‌رانی، دریانوردی، شیلات و ... پرداخته است که فارغ‌التحصیلان آن، به راحتی جذب محیط کار می‌شوند.
  هاشمی رفسنجانی ضرورت تأسیس دانشگاهی مخصوص شیلات یا افزایش رشته‌های دانشگاهی در این زمینه را مورد تأکید قرار داد و اظهار کرد: با توجه به اهمیتی که شیلات در کشور و تأمین نیاز غذای سالم مردم دارد، این بخش باید علمی‌تر به کار خود بپردازد.
  وی با تأکید بر اینکه پروتئین گوشت سفید به خصوص انواع ماهی‌ها و میگوها جزء سالم‌ترین پروتئین‌هاست، افزود: تولید و مصرف انواع آبزیان دریایی ضمن حفظ سلامت خانواده‌ها، در رونق و شکوفایی نیز تأثیرگذار است.
  در ابتدای این دیدار، معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران با ارائه گزارش مبسوطی از جایگاه تولید و فعالیت‌های شیلات ایران در جهان، میزان تولید آبزیان در بخش پرورشی ایران را 40 درصد اعلام کرد و گفت: در حال حاضر 800 شناور صیادی مشغول به فعالیت بوده و در صید ماهی‌ها نیز، مقام دوم را در کل اقیانوس هند داریم.
  حسن صالحی همچنین گزارشی از استقبال سرمایه‌گذاران خارجی در پروژه‌های پرورش آبزیان با توجه به محدودیت آب شیرین و پرورش در قفس در داخل دریاها و هم‌چنین میزان آبزیان ارائه داد و گفت: کارهای زیربنایی پرورش آبزیان به ویژه میگو و ماهی با اختصاص 45 هزار موافقت اصولی در 15 هزار هکتار در دوران سازندگی آغاز شد که تاکنون 9 هزار هکتار آن زیرکشت پرورش آبزیان رفته و هر چند ادامه آن در مقطعی متوقف شد، ولی مجدداً در دولت تدبیر و امید پیگیری و با استقبال قابل توجه‌ای روبه‌رو شده است

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.