کاهش واحدهای دانشگاه فرهنگیان در کشور

تعداد بازدید: ۱۷
 • کاهش واحدهای دانشگاه فرهنگیان در کشور

      

  سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور با طرح این مطلب که توسعه این دانشگاه در دولت گذشته بی‌رویه انجام شده است، لزوم کاسته شدن تعداد واحدهای این دانشگاه از 100 واحد به 64 واحد خبر داد.
  ‌به گزارش ایسنا، محمود مهرمحمدی در حاشیه همایش ملی انجمن‌های ورزشی دانشگاه فرهنگیان در شیراز، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هر استان باید 2 پردیس دانشگاه فرهنگیان داشته باشد، گفت: تا سال 1400 هیچ واحد دانشگاهی این مرکز آموزش‌عالی خارج از مراکز استان‌ها راه‌اندازی نمی‌شود.
  وی با بیان اینکه که قرار است 25 دانشگاه فرهنگیان از واحد دانشگاهی خارج شده و متولی برگزاری دوره‌های کوتاه مدت ضمن خدمت شوند، گفت: تلاش ما ارتقاء کیفیت در دانشگاه فرهنگیان است و  لذا با توسعه کمی مخالف هستیم.
  مهرمحمدی در خصوص دیدگاه‌های استاندار فارس در خصوص لزوم تبدیل مراکز دانشگاه‌ فرهنگیان به مراکز تربیت معلم، با اشاره به اینکه استاندار فارس با پیچیدگی‌های مباحث آموزش و پرورش آشنایی کامل دارد، گفت: در محدود کردن عرضی و طولی دانشگاه فرهنگیان با استاندار فارس موافق هستم اما در نوع برنامه عملیاتی و اجرایی اختلاف نظرهایی وجو دارد.
  او رسالت دانشگاه فرهنگیان را بسیار مهم ارزیابی و لزوم توجه بیشتر به این دانشگاه را مد نظر قرار داد و گفت: این دانشگاه باید بتواند به عنوان دومین مولود انقلاب در بعد آموزش‌عالی، نقشی تاثیرگذار را ایفا کند.
  سرپرست دانشگاه فرهنگیان همچنین اعتقاد دارد که بر اساس داده‌های آماری و تعریف دانشجویان برتر به معنای برخورداری از رتبه‌های زیر 1000کنکور سراسری، ورودی این دانشگاه در مقایسه با بسیاری از دانشگاه‌های کشور مطلوبیت دارد.
  به گزارش ایسنا، نخستین همایش ملی انجمن‌های ورزشی سراهای دانشجویی مراکز و پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان به مدت دو روز و به میزبانی  در حال برگزاری است و براساس اعلام مسئولان 533 نفر، اعضای انجمن‌های ورزشی سراهای دانشجویی در این همایش شرکت دارند که از این تعداد  373  نفر عضو اصلی و 160 نفر عضو علی البدل هستند

لینک کوتاه:
برچسب ها:
کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.