وجود ۸ هزار دانشجوی کامپیوتر در خوزستان ظرفیتی بزرگ برای استان است

تعداد بازدید: ۵۲
 • وجود ۸ هزار دانشجوی کامپیوتر در خوزستان ظرفیتی بزرگ برای استان است


  معاون وزیر و فناوری اطلاعات گفت: وجود ۸ هزار دانشجوی کامپیوتر در سطح استان خوزستان همانند گنجی برای خوزستان به شمار می‌رود که باید از آن به عنوان یک فرصت استفاده شود.
  به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، مرتضی براری امروز در آئین تودیع و معارفه مدیر کل و فناوری اطلاعات خوزستان اظهار داشت: در سال گذشته درآمد پست ایران به 750 میلیارد تومان رسیده بود و امسال نیز با توجه به برنامه‌ریزی‌ها به 1100 میلیارد تومان می‌رسد.
  وی با بیان اینکه درآمد 45 اپراتور در دنیا 452 میلیارد دلار محاسبه شده، افزود: با وجود اینکه در کشور باید سالانه 17 هزار میلیارد تومان درآمد پستی کسب کنیم ولی کمتر از 1000 میلیارد تومان درآمد پستی داریم.
  معاون وزیر و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه با کسب و کارهای جدید و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی می‌توانیم سبب ارتقا اقتصاد پست در کشور شویم، بیان کرد: در سال گذشته با وجود تحریم‌ها و رکود حاکم در کشور  در حوزه اقتصاد ICT  از 210 هزار میلیارد ریال به 390 هزار میلیارد ریال رشد  داشتیم و نیز برنامه‌ریزی شده تا با افزایش 3 برابری در پایان سال به بیش از 90 هزار میلیارد تومان درآمد برسیم.
  وی با بیان اینکه خوزستان با وجود 6 درصد جمعیت کشور باید 23 میلیارد و 400 میلیون ریال مبلغی معادل چند برابر بودجه عمرانی استان درآمد داشته باشد گفت: توسعه کسب و کارهای جدید، خلق ثروت و نیز توسعه و جذب در زمره معنای اقتصاد مقاومتی قرار می‌گیرد.
  براری با بیان اینکه در نظر داریم خوزستان به میزان 5 هزار و 400 میلیارد تومان درآمد کسب کند و این موضوع جزو برنامه ششم توسعه است، عنوان کرد: در خوزستان پتاسیل‌های زیادی از جمله کشاورزی و انرژی و نیز دسترسی به دریا وجود دارد بنابراین با این توانایی‌ها باید به اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی رسید. البته حوزه ICT یکی دیگر از پتاسیل‌های موجود در خوزستان به شمار می‌رود که باید از این ظرفیت برای کسب ثروت استفاده کرد.
  وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از صدها میلیارد تومان پروژه در حوزه ICT خوزستان افتتاح شد به همین دلیل امروز اکثر شهرهای بزرگ استان به اینترنت همراه نسل سوم و چهارم مجهز شده‌اند، افزود: وجود 8 هزار دانشجوی کامپیوتر در سطح استان همانند گنجی برای خوزستان به شمار می‌رود که باید از آن به عنوان یک فرصت استفاده شود زیرا بخش ICT مهمترین زیرساخت و موتور توسعه کشور است.
  معاون وزیر و فناوری اطلاعات بیان کرد: در خوزستان 75 گیگابیت پهنای باند وجود دارد که فقط 22 گیگابیت مورد استفاده قرار می‌گیرد. ظرفیت پهنای باند بر اساس برنامه‌ها باید افزایش پیدا کند ولی مصرف پهنای باند در خوزستان کمتر از یک سوم ظرفیت پهنای باند است بنابراین شرکت‌های FCP آمادگی ارتقا و توسعه پهنای باند شهری با همکاری دستگاه‌های استانی را دارند.

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.