افزایش سقف حقوق ها تا 25 درصد هم ممکن است

تعداد بازدید: ۲۷
 • افزایش سقف حقوق ها تا 25 درصد هم ممکن است

  عضو کمیسیون تلفیق سال 97 در مجلس شورای اسلامی در خصوص نحوه افزایش کارکنان در سال آینده توضیحاتی ارائه کرد.
  مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اختلاف اعداد در گزارش نهایی کمیسیون تلفیق و صحبت های سخنگوی کمیسیون در خصوص وضعیت افزایش کارکنان در سال آینده توضیح داد: برای افزایش کارکنان اعتباری در نظر گرفته شده بود و براساس آن اعتبار می توانستیم همه رده ها را تا 10 درصد افزایش دهیم.
  عضو کمیسیون برنامه، و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در نهایت در کمیسیون تلفیق مقرر شد تا بگیران بالای 5 میلیون تومان افزایشی نداشته باشند و در عوض های زیر 5 میلیون تومان به صورت پلکانی بین 10 تا 18 درصد افزایش یابد.
  نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: در زمان بررسی این پیشنهاد برآورد ما این بود که با اعتبار مدنظر می توان پلکانی را تامین کرد اما بعد که محاسبه شد، به این نتیجه رسیدیم اگر اعتبار افزایش کارکنان افزایش تا سقف20 تا 25 درصد را نیز داشته باشد چنین کاری صورت می گیرد.
  وی درادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اعتبار مد نظر برای افزایش باید مورد استفاده قرار گیرد، بیان داشت: بالای 5 میلیون تومان در سال آینده افزایش پیدا نمی کند و با توجه به گزارش نهایی کمیسیون تلفیق از سال 97، بگیران زیر 5 میلیون بین 10 تا 20 درصد افزایش می یابد.
  عضو کمیسیون برنامه، و محاسبات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای تغییر سقف افزایش پلکانی از 18 درصد به 20 درصد در کمیسیون مجدد رای گیری شده است.
  به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در بند الف جز 2 تبصره 12 گزارش کمیسیون تلفیق سال 97 آمده است که دولت مکلف است و مزایای مستمر گروه های مختلف بگیر شاغل دستگاه های اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه و اعضای هیأت علمی و قضات را به گونه ای افزایش دهد که متوسط رشد و مزایای مستمر کارکنانی که در سال 1396 کمتر از 50 میلیون ریال است به صورت پلکانی نزولی، به میزان ده درصد (10%) باشد حداکثر میزان بیست درصد (20%) خواهد بود.
  این در حالی است که سخنگوی کمیسیون تلفیق 97 در زمان بررسی این تبصره در کمیسیون از افزایش پلکانی 10 تا 18 درصد کارکنان خبر داده بود.
  منبع:goo.gl/nPBEu2

لینک کوتاه:
برچسب ها:
کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.