استان البرز کریدور پارک علم و فناوری اعلام شود - نرخ بیکاری در استان بالاستاستان البرز کریدور پارک علم و فناوری اعلام شود - نرخ بیکاری در استان بالاست

تعداد بازدید: ۲۹
 • استان البرز کریدور پارک علم و فناوری اعلام شود - نرخ بیکاری در استان بالاستاستان البرز کریدور پارک علم و فناوری اعلام شود - نرخ بیکاری در استان بالاست

  استاندار البرز با بیان اینکه در استان بالا است، گفت: به‌جای اینکه یک نقطه محدود را پارک اعلام کنیم استان پارک علم و فناوری اعلام شود.
  به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، سیدحمید طهایی در مراسم افتتاح پارک تخصصی علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات که صبح امروز در گرمدره برگزار شد، با اشاره به اینکه رشد جمعیت استان البرز 2 برابر رشد جمعیت کشور است، اظهار داشت: در استان بالا است.
  استاندار البرز با بیان اینکه استان البرز در شعاع 120 کیلومتری تهران است، ادامه داد: به همین سبب توسعه صنایع آلوده‌کننده در البرز ممنوع است. 
  وی با اشاره به اینکه زمین در استان البرز کم است، بیان کرد: البرز مهد و دانشگاه‌های آن است ولی باز هم در زمینه محدود است.
  طهایی با بیان اینکه اشتغال باید در حوزه خدمات توسعه یابد، اضافه کرد: با توجه به تحصیلات سطح بالا در استان و وجود پارک‌های علمی درخواست دادیم در حوزه هم پارک علم و تخصصی وجود داشته باشد.
  وی با اشاره به اینکه البرز در حوزه قطعه‌سازی هم نیازمند سازماندهی پارک علمی است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه البرز هاب دارویی است در این زمینه هم می‌تواند پارک علم و فناوری داشته باشد.
  طهایی ادامه داد: به جای اینکه یک نقطه محدود را پارک اعلام کنیم استان پارک علم و فناوری اعلام شود و افراد گوناگون برای این امر اعلام آمادگی کردند.
  وی با اشاره به حوزه زیرساختها، اظهار داشت: خدمت الکترونیکی از 48 خدمت به 575 خدمت و خدمات پیشخوان از 70 به 300 خدمت افزایش یافته است. شبکه دولت الکترونیک در البرز دنبال امضا دیجیتال است و بین 10 اداره ارتباط الکترونیکی وجود دارد.

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.