تسهیلات بانکی با سودکم به صادرکنندگان کشور پرداخت می شود

تعداد بازدید: ۶۵
 • تسهیلات بانکی با سودکم به صادرکنندگان کشور پرداخت می شود

   

  مدیرکل صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت وتجارت گفت: طبق هماهنگی با صندوق توسعه ملی به صادرکنندگان کشور تسهیلات کم بهره پرداخت می شود.
  به گزارش ایرنا، مهدی صادق نیارکی روز یکشنبه در شهرستان فردیس استان البرز درجمع خبرنگاران افزود: اقداماتی در زمینه مقررات زدایی و رفع موانع غیر ضروری بر سر راه تولیدکنندگان و صادر کنندگان انجام شده که یکی از آنها نشست های تخصصی با صنعتگران برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی است .
  وی بیان کرد: در شش ماهه نخست سال جاری 7 درصد رشد صادرات داشته ایم که پیش بینی می شود در برنامه سال 95، سه میلیارد دلار صادرات در بخش آرایشی بهداشتی داشته باشیم هرچند در این برنامه عقب هستیم اما امیدواریم بتوانیم به این مهم برسیم.
  وی اظهار داشت: سالانه می توانیم 90 میلیون تن محصولات غذایی در بخش تولید،مصرف و صادرات داشته باشیم.
  صادق نیارکی گفت: صیانت از ظرفیت‌های موجود و ایجاد رقابت بین تولیدکنندگان ازبرنامه های دولت تدبیر و امید برای حمایت از تولیدت داخلی است زیرا رقابت موجب افزایش کیفیت و کاهش قیمت تمام‌ شده در کشور می‌شود.
  مدیرکل صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت ، وتجارت اظهار داشت: اکنون در بخش فرآورده های گوشتی به میزان قابل توجهی صادرات به کشورهای همسایه داریم که این میزان صادرات
  حدود 10 درصد کسری تجاری کشورهای اسلامی را به خود اختصاص داده است.
  صادق نیارکی افزود: سرمایه‌گذاری مشترک با شرکت‌های مطرح دنیا در بخش آرایشی و بهداشتی
  از برنامه های دولت با همکاری بخش خصوصی است .
  وی اظهار داشت: برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی 14 درصد اشتغال، 11 درصد سرمایه‌گذاری و 12 درصد ارزش‌افزوده در حوزه صنعت متعلق به بخش آرایشی و بهداشتی است.
  مدیرعامل کارخانجات شرکت پاکرخ شهرک صنعتی سیمین دشت فردیس در حاشیه بازدید مدیرکل صنایع غذایی ، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت ، و تجارت گفت: 60 درصد کاستی ها در بخش
  صنعت ناشی از مشکلات مدیریتی، 20 درصد دولت و مابقی به سایر عوامل برمی گردد.
  داریوش جاهدمنش افزود: مردم به دنبال خرید کالای ارزان هستند و به کیفیت محصول فکر نمی کنند و این روند به صاحبان صنایع در کشورزیان وارد می کند.
  جاهدمنش گفت: در بخش آرایشی بهداشتی آسیب زیادی به صاحبان صنایع می زند که باید فکر اساسی برای این مهم صورت گیرد.
  وی بیان داشت: نقدینگی یکی از مشکلات صاحبان صنایع است و بانک ها تسهیلات با درصد بالا به تولید کنندگان پرداخت می کنند.


   

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.