استقبال تحصیلکرده‌ها از "استثمار" با ثبت‎نام در طرح کارورزی

تعداد بازدید: ۴۹
 • استقبال تحصیلکرده‌ها از "استثمار" با ثبت‎نام در طرح کارورزی

  رئیس مجمع نمایندگان استان تهران گفت: ثبت نام تعداد بیشماری از فارغ التحصیلان بیکار در سامانه طرح نشان از این دارد که این افراد جهت معاش خود حاضرند با مبلغ بسیار ناچیزی شوند.
  محمدرضا تاجیک، عضو هیات مدیره مجمع عالی نمایندگان کشور در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با انتقاد از طرح و مهارت آموزی گفت : در نتیجه سوءاستفاده های بعضی از در این طرح سبب نابرابری هرچه بیشتر در بازار کار میشود.
  عضو هیات مدیره مجمع عالی نمایندگان کشور گفت :ثبت نام تعداد بیشماری از فارغ التحصیلان بیکار در سامانه این طرح نشان از این دارد که این تعداد جهت معاش خود حاضرند با مبلغ بسیار ناچیزی شوند.
  رئیس مجمع نمایندگان استان تهران گفت : با اجرای این طرح و  سوء استفاده های احتمالی امنیت شغلی به خطر می افتد و بعضی سودجو با تعدیل شاغل و جذب افراد تحصیل کرده با قصد پایین آوردن قیمت تمام شده  و هزینه های تولید به نیت انباشت سرمایه ، تعداد بیشماری از بیکار می کنند و هزینه بیکاران این طرح را فقط صندوق تامین اجتماعی پرداخت می نماید.
   وی بیان کرد: با توجه به اینکه صندوق تامین اجتماعی در سال های گذشته  با چالش نقدینگی روبرو بوده است این طرح بحران جدیدی را در صندوق تامین اجتماعی بوجود می آورد.
  تاجیک افزود :  این طرح نمونه بروز شده ای از طرح استاد شاگردی می باشد و با توجه به شکست در طرح استاد شاگردی ، می بایست دولت با سه جانبه گرایی و بکار گیری از کارشناسان خبره نسبت به ارائه هرگونه طرحی اقدام میکرد ولی ظاهرا مدتهاست که سه جانبه گرایی در تدوین آیین نامه ها در وزارت کار به دست فراموشی سپرده شده است و تشکل های کارگری باید از طریق دیوان عدالت اداری شکایات خود را پیگیری نمایند.
   

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.