جذب دانشجویان خارجی، اولویت کاری پردیس ارس دانشگاه تهران

تعداد بازدید: ۴۰
 • جذب دانشجویان خارجی، اولویت کاری پردیس ارس دانشگاه تهران

   

  رییس دانشگاه تهران جذب دانشجویان خارجی را جزو اولویت‌های کاری پردیس ارس این دانشگاه عنوان کرد.
  به گزارش ایسنا،  دکتر محمود نیلی احمدآبادی در آیین افتتاح سالن همایش های بین المللی پردیس ارس با بیان این مطلب اظهار کرد: در منطقه آزاد ارس علاقه وافر و مثبتی به حضور دانشگاه تهران وجود دارد و ما نیز از این علاقه وافر استقبال می کنیم.
  رئیس دانشگاه تهران گفت: وظیفه خودمان می دانیم که در توسعه پایدار و همه جانبه منطقه آزاد ارس مشارکت داشته باشیم و این مهم با همکاری و همیاری فعالان حوزه های مختلف علمی صنعتی اقتصادی محقق می‌شود.
  نیلی در ادامه با اشاره به اینکه ایجاد و توسعه شعبات و پردیس های دانشگاه‌های مادر با کمک مناطق آزاد ایده بسیار خوبی است، بیان کرد: ضروری است منابع محلی به تجربه، دانش و برند دانشگاه های معتبر متصل شوند و ظرفیت های مناسب علمی را در مناطق مختلف کشور ایجاد کنند.
  نیلی در خصوص تحصیلات مجازی در کشور، اظهار کرد: ایده دانشگاه مجازی در سال ۸۳ در دانشگاه تهران مطرح شد و با اعتباری که دانشگاه تهران در آن زمان هزینه کرد، اکنون قویترین زیرساخت ها را در این خصوص دارد.
  وی در ادامه افزود: دانشگاه های امروزی نقشی فراتر از تامین منابع انسانی تحصیل کرده را بر عهده دارند و با تبدیل این دانشگاه‌ها از نسل اول که آموزش محور بود به پژوهش محور و کارآفرین محور، موجبات توسعه و تحول کشور فراهم می‌شود.
  رئیس دانشگاه تهران گفت: شرایط اقتصاد آموزش عالی تغییر کرده است و در این شرایط توسعه علمی و زیرساختی دانشگاه تهران و پردیس های آن از محل شهریه دانشجویان ممکن نیست. از این رو طی نشستی که با دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور داشتیم مقرر شد با همفکری مدیرعامل منطقه آزاد ارس مدلی برای تامین منابع مالی در راستای توسعه پردیس ارس تهیه کنیم.
  به گزارش ایسنا در ادامه این مراسم، دکترسیدرضا میرایی آشتیانی رئیس پردیس ارس دانشگاه تهران طی سخنانی از حضور بیش از هزار دانشجو در این پردیس خبر داد و گفت: یک هزار دانشجوی کارشناسی ارشد در پردیس ارس تحصیل کرده‌اند که از این تعداد بیش از 800 دانشجو فارغ التحصیل شده‌اند.
  وی افزود: در مقطع نیز 130 دانشجوی در پردیس ارس تحصیل کرده‌اند که 10 نفر آن‌ها فارغ التحصیل شده‌اند و سایر دانشجویان این مقطع در حال تحصیل و یا دفاع از رساله‌های خود هستند.
  رئیس پردیس ارس دانشگاه تهران در پایان تأکید کرد: دانشگاه تهران به عنوان دانشگاهی نسل سوم نه تنها کار آموزش را به عنوان دانشگاه نسل اول و فعالیت‌های پژوهشی را به عنوان دانشگاه نسل دوم ایفا می کند، بلکه در نقش دانشگاه نسل سوم نیز  به عنوان دانشگاه کارآفرین و آورنده تکنولوژی فعالیت می کند.
  به گزارش ایسنا،  سالن همایش های بین المللی پردیس ارس دانشگاه تهران با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد ریال و با ظرفیت 280 نفر توسط سازمان منطقه آزاد ارس ظرف مدت یک سال آماده شد و با حضور رئیس دانشگاه تهران و رئیس سازمان منطقه آزاد ارس به بهره برداری رسید. 

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.