مشکلات باید توسط نخبگان حل شود

تعداد بازدید: ۳۹
 • مشکلات باید توسط نخبگان حل شود

   

  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی بنیاد ملی نخبگان گفت: مشکلات استان‌ها باید توسط نخبگان حل شوند؛ اگر کارها را به دست افراد ذی‌صلاح بسپاریم دیگر با بسیاری از مشکلات و مسائل موجود مواجه نخواهیم بود.
  به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه خوزستان، دکتر سیدمهدی موسوی کوهپر در حاشیه آیین افتتاح ساختمان جدید بنیاد نخبگان که امروز (سه‌شنبه، سوم اسفند) برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بنیاد نخبگان یکی از بنیادهای بسیار پرتلاش و فعال است و ظرفیت بسیار خوبی در وجود دارد، به‌طوری‌که نخبگان خوزستانی بسیار هوشمندانه شناسایی و حمایت می‌شوند.
  وی افزود: اقدامات خوبی توسط بنیاد نخبگان انجام شده است و از استاندار و معاون توسعه مدیریت ایشان تشکر می‌کنم که ساختمانی در شأن بنیاد نخبگان، در اختیار آن قرار دادند. امیدوارم شاهد حضور پررنگ نخبگان در ساختمان جدید باشیم تا بتوانند با هم‌افزایی و هم‌اندیشی مشکلات استان را حل کنند.
  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی بنیاد ملی نخبگان با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب و دیگر مسئولان کشور بر حفظ شأن نخبگان و تکریم آن‌ها، گفت: فضایی که قرار است نخبگان در آن مستقر شوند، باید در شأن آن‌ها باشد و مشکلات و مسائل استان باید توسط نخبگان حل شود.
  موسوی کوهپر ادامه داد: اگر کارها را به دست افراد ذی‌صلاح بسپاریم دیگر با بسیاری از مشکلات و مسائل موجود مواجه نخواهیم بود. نخبگان گنجینه‌های نهفته کشور هستند و همه مسئولان و دستگاه‌های اجرایی باید به کمک بنیاد نخبگان بیایند تا بتوانیم نخبگان را با تمام انرژی و توان به‌کار بگیریم و به رفع مسائل و مشکلات کشور بپردازیم.
  وی در خصوص مهاجرت نخبگان، تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که نخبگان در شهر، استان و کشور خود بمانند. این کار تنها وظیفه بنیاد نخبگان نیست بلکه تمام مسئولان و دستگاه‌های اجرایی باید در این زمینه کار کنند. به‌طور مثال یک مسئول استانی به‌دنبال منابع نفتی، گازی و معدن است اما نخبگان گنج‌های نهفته هستند. ما زیرزمین به‌دنبال پیدا کردن معدن هستیم اما این گنج‌ها پیش‌روی ما هستند و تنها باید آن‌ها را بشناسیم.
  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی بنیاد ملی نخبگان تأکید کرد: همه دستگاه‌ها باید برای حفظ و نگهداری نخبگان تلاش کنند؛ بنیاد نخبگان تنها می‌تواند این افراد را شناسایی، حمایت و معرفی کند، اما کار اصلی برای جذب این افراد بر عهده تمام مسئولان است.
  موسوی کوهپر افزود: ما در تمام نقاط کشور تلاش می‌کنیم که بنیاد نخبگان را وارد میدان کنیم تا این افراد مشکلات مختلف موجود را حل کنند؛ البته خوشبختانه نخبگان در این زمینه همراه ما هستند. ما تلاش می‌کنیم شرایط لازم را برای حفظ و نگهداری جوان‌ها در استان‌های خودشان فراهم کنیم، اما در این کار باید همت و خواست منطقه‌ای نیز وجود داشته باشد.
  وی تصریح کرد: زمانی که بنیاد نخبگان تعیین می‌کند که فردی نخبه، فرهیخته و مستعد است باید برای او برنامه‌ریزی مناسبی انجام شود. بنیاد نخبگان برنامه‌ریزی انجام می‌دهد اما دستگاه‌های اجرایی نیز باید تسهیلات لازم را برای آن‌ها فراهم کنند تا فرایند جذب و بکارگیری این افراد با سرعت بیشتری انجام شود.   

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.