کمیته امداد برنامه‌های زیادی برای اشتغال‌زایی و خودکفایی محرومان دارد

تعداد بازدید: ۴۵
 • کمیته امداد برنامه‌های زیادی برای اشتغال‌زایی و خودکفایی محرومان دارد


  نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: کمیته امداد برنامه‌های زیادی برای اشتغال‌زایی و خودکفایی محرومان دارد که با اجرای آنها خانواده‌های محروم زیادی به خودکفایی و استقلال مالی می‌رسند و از پوشش این نهاد خارج می‌شوند.
  به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، مراسم افتتاح صندوق قرض‌الحسنه "امداد ولایت" ظهر امروز با حضور آیت‌الله عباسعلی سلیمانی، نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان، مولوی نذیراحمد سلامی، نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان، مدیرکل امور اقتصادی استانداری و جمعی از مدیران و کارکنان کمیته امداد در زاهدان برگزار شد.
  آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در این مراسم اظهار داشت: پرداخت یارانه در دولت قبل باید از طریق کمیته امداد صورت می‌گرفت تا فرهنگ خودکفایی و اشتغال‌زایی مردم در جامعه نهادینه شود.
  نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان بیان‌ کرد: کمیته امداد برنامه‌های زیادی برای اشتغال‌زایی و خودکفایی محرومان دارد که با اجرای آنها خانواده‌های محروم زیادی به خودکفایی و استقلال مالی می‌رسند و از پوشش این نهاد خارج می‌شوند.
  وی تاکید کرد: دولت برای پرداخت یارانه مردم با مشکلات زیادی مواجه است و پرداخت آن فایده چندانی برای جامعه ندارد، بنابراین بهتر است این یارانه در زمینه خودکفایی مردم استفاده شود.
  آیت‌الله سلیمانی عنوان کرد: کمیته امداد تاکنون خدمات زیادی را به مردم ارائه می‌کرد، اما این خدمات شامل خدمات بانکی نبود، که با افتتاح صندوق قرض‌الحسنه "امداد ولایت" خدمات بانکی نیز به این نهاد اضافه شده است.
  رضا شهرکی نیز در این جلسه ضمن تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری امام حسین (ع) اظهار داشت: پیش از این کمیته امداد از طریق پرداخت از متقاضیان ایجاد حمایت می‌کرد و اکنون بخش کمیته امداد در کل کشور به صندوق قرض‌الحسنه تبدیل شده و از این طریق به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
  وی افزود: خیران و نیکوکاران که تمایل به پرداخت قرض‌الحسنه به متقاضیان را دارند، می‌توانند از طریق صندوق قرض‌الحسنه "امداد ولایت" به این عمل خداپسندانه اقدام کنند.
  شهرکی خاطرنشان کرد: خیران می توانند از طریق این صندوق قرض‌الحسنه براساس عقود اسلامی خود را به نیازمندان پرداخت کنند و کمیته امداد ضامن بازگشت این پول است.
  مدیرکل کمیته امداد سیستان و بلوچستان گفت: هیچ سود و دریافت ویژه‌ای در صندوق قرض‌الحسنه "امداد ولایت" وجود ندارد و بنا به طرح متقاضی حداقل 30 میلیون ریال و حداکثر 200 میلیون ریال به وی پرداخت می‌شود.
  شهرکی اظهار داشت: برای شروع کار این صندوق تلاش می‌کنیم با استفاده از منابع داخلی امداد، وام‌های مناسبی را به متقاضیان پرداخت کنیم.

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.