استاندار سمنان: زمینه اشتغال ۲۵۰ نفر در استان سمنان فراهم شد

تعداد بازدید: ۱۰۰
 • استاندار سمنان: زمینه اشتغال ۲۵۰ نفر در استان سمنان فراهم شد

   
  استاندار با اشاره به بررسی مشکلات ۳۴ واحد تولیدی و همچنین ۳۰ واحد استان گفت: در این راستا زمینه ۲۵۴ نفر در بخش های و صنعت فراهم شد.
  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری سمنان، محمدرضا خباز اظهار داشت: در راستای رونق اقتصادی، ایجاد و حل مسائل و مشکلات ۳۴ واحد تولیدی و صنعتی با پراخت ۱۷ میلیارد تومان اعتبار با زمینه اشتغالزایی ۲۰۴ نفر موافقت شد.
  وی همچنین در خصوص طرح های بخش استان نیز گفت: با بررسی ۳۰ واحد بخش و دامپروری با تخصیص اعتبارات در این بخش زمینه اشتغالزایی ۵۰ نفر فراهم آمده است.
  استاندار با بیان اینکه بانک ها قرار نیست بنگاه داری کنند، افزود: واحدهای تولیدی که در تملک بانک بودند باید دوباره در اختیار فعالان تولید قرار بگیرند.
  خباز تصریح کرد: بحث زایی بسیار مهم است و با راه اندازی دوباره واحدهای تولیدی و صنعتی افزایش پیدا می کند و تولید نیز در کشور رونق می گیرد.
  وی خاطرنشان کرد: مسئولان دو مسئولیت بزرگ دارند که یکی از آن راه اندازی مجدد واحدهای تولیدی است و مسئولیت دوم نظارت بر واحدها است تا به آن هایی که در راستای زایی و تولید فعالیت می کنند تسهیلات تعلق گیرد.
  وی اظهار داشت: مدیران بانک ها باید بدانند که برای پرداخت تسهیلات هیچ منبعی از تهران ندارند و باید خودشان از منابع خود بانک تامین اعتبار و آن را مدیریت کنند.
  استاندار گفت: مدیران واحدهای تولیدی در صورت دریافت تسهیلات باید آن را برای زایی استفاده کنند و نه باید برای پرداخت بدهی قبلی خود از تسهیلات استفاده کنند.
  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز در این نشست با بیان اینکه تا کنون یک هزار و ۸۷ واحد در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند، افزود: از این تعداد ۷۸ واحد تولیدی به بانک ها عامل برای دریافت تسهیلات معرفی شده اند.
  بهروز اسودی گفت: این واحد ها در مجموع ۸۴۹ میلیارد ریال تسهیلات دریافت می کنند و در مجموع ۴۶ درصد افزایش ایجاد می کنند. 

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.