بهبود وضع معیشت کارکنان پست در اولویت/ «آی تی» اشتغال زا باشد

تعداد بازدید: ۵۱
 • بهبود وضع معیشت کارکنان پست در اولویت/ «آی تی» اشتغال زا باشد

   

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به قدمت ۱۵۰ساله پست گفت: همواره تجهیز کارکنان را دغدغه خود می دانیم و همچنین باید گفت معیشت پرسنل پست اولویت ما است.
  به گزارش خبرنگار مهر، محمود واعظی صبح سه شنبه در آئین افتتاحیه اداره پست شاهرود ضمن بیان اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وظیفه دارد تا تجهیزات و معیشت کارکنان را در سراسر کشور مد نظر قرار دهد، بیان داشت: در تلاش هستیم تا فاصله موجود و این شکاف بین پرسنل این نهاد را با سایر بخش های دولتی کاهش دهیم.
  وی با تاکید بر اینکه باید به حقوق همکارانمان در حوزه پست نگاهی ویژه داشته باشیم، افزود: پست بیش از یک و نیم قرن قدمت دارد و همواره کارکنان آن امین بوده و هستند لذا باید به آنها توجه ویژه ای کرد.
  عضو کابینه یازدهم در ادامه گفت: امروز در حوزه ارتباطات، به پست کمتر توجه شده است حال آنکه پست همیشه از یک سرزندگی خاص برخوردار بوده و هست.
  واعظی بیان داشت: امروز و در شرایط جدید جهانی، پست باید رسالت جدید بر عهده گیرد که این رسالت همانا ایجاد کسب و کار برای مردم در حوزه آی سی تی و آی تی است.
  وی افزود: امروزه فناوری های نوین راه بسیار خوبی برای هستند لذا توجه ویژه دولت به این مقوله باعث شده تا در سال جاری ۱۰۰هزار شغل و در سال آتی برنامه ریزی برای ایجاد ۱۲۰هزار شغل در حوزه آی تی در کشور صورت پذیرد.
  وزیر ارتباطات همچنین گفت: در ارتباطات با تولیداتی که در استان وجود دارد و مراکزی که مورد توجه زائران امام رضا(ع) است باید گفت این زیرساخت ها بهترین فرصت برای زایی در حوزه فناوری هستند که توجه به طبیعتی که در شاهرود است و نزدیکی به تهران و مشهد باید فضای مجازی را برای گردشگری توسعه داد.
  واعظی بیان داشت: آی سی تی می تواند فاصله بین تولید کننده محصولاتی مانند صنایع دستی و ارزش افزوده هایی مانند گردشگری را با مردم کم کند لذا باید در حوزه فناوری های گردشگری و صنایع دستی تحولات خوبی را در این شهرستان به وجود آورد.
  وی افزود: پست و فضای مجازی باید به هم نزدیک شوند تا ارتباطات بهتری فراهم و زایی بیشتر شود لذا باید گفت ما در وزارتخانه به سهم خودمان را رونق بخشیده ایم. 

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.