ارزیابی کیفیت آموزش دانشجویان دستیاری الکترونیکی می‌شود

تعداد بازدید: ۶۶
 • ارزیابی کیفیت آموزش دانشجویان دستیاری الکترونیکی می‌شود

      
     

  قائم‌مقام دبیر شورای آموزش پزشکی تخصصی و فوق تخصصی وزارت بهداشت ، از شدن ارزیابی توانمندی دوره تخصصی بالینی خبر داد و گفت: براساس این برنامه کیفیت دوره دستیاری در طول سال به صورت بررسی می شود.
  دکتر سیدحسن امامی رضوی در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این مطلب اظهار کرد: دوره تخصصی دستیاری بالینی در دوران تحصیل خود به روش‌های مختلفی ارزیابی می‌شوند. یکی از روش‌های ارزیابی این است که بررسی کنیم آیا این موارد ضروری در نظر گرفته در برنامه را به خوبی آموزش دیده اند یعنی کیفیت آموزش این مورد سنجش قرار می‌گیرد.
  وی در ادامه تصریح کرد: براساس برنامه‌ای که از گذشته در وزارت بهداشت وجود داشت برای هر دانشجوی دوره تخصصی بالینی یک کارپوشه مشخص تهیه شده که اساتید، را در بخش‌های مختلف مورد ارزیابی قرار داده و نتیجه بررسی‌های خود را در این کارپوشه ثبت می‌کنند. مثلاً براساس برنامه‌ تدوین شده یک دانشجوی دوره تخصصی بالینی باید در طول تحصیل خود از یک نوع عمل مشخص حداقل ۱۰ عمل جراحی را انجام داده باشد که در ارزیابی‌ها این میزان فعالیت‌های در کارنامه ثبت خواهد شد.
  قائم‌مقام دبیر شورای آموزش پزشکی تخصصی و فوق تخصصی وزارت بهداشت تاکید کرد: دوره تخصصی بالینی که برنامه تدوین شده را به خوبی آموزش نبینند و در ارزیابی‌ها کارنامه قابل قبولی نداشته باشند، نمی‌توانند در آزمون کشوری بُرد و پِره‌بُرد حدنصاب نمره را کسب کنند.
  دکتر امامی رضوی در پایان از شدن ارزیابی توانمندی‌های دستیاران تخصصی بالینی خبر داد و گفت: برای اولین بار دوره تخصصی بالینی به صورت مورد ارزیابی قرار می‌گیرند که در این روش فعالیت‌های خود را در طول سال به صورت ثبت می کنند و نتیجه نهایی آن بعد از تایید مدیرگروه، رییس بخش و معاونت دانشگاه به دبیرخانه آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت ارسال خواهد شد. 

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.