تقویت بازی های رایانه ای، بهترین زمینه ایجاد اشتغال

تعداد بازدید: ۳۰
 • تقویت بازی های رایانه ای، بهترین زمینه ایجاد اشتغال

  رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: شاهد اثر رشد حوزه های ارتباطات و فناوری اطلاعات بر فرصت های کسب و کار و زایی در کشور هستیم.
  به گزارش ایسنا، نصرالله جهانگرد در دیدار از مرکز تخصصی بازی های رایانه ای دانشگاه اصفهان با اشاره به رشد شتابان تولید نرم افزارهای بومی در بازار تلفن همراه اظهار کرد: چند نقطه از کشور به عنوان قطب تولید محتوا و توزیع در حوزه گیم و انیمیشن انتخاب شده که استان اصفهان یکی از این نقاط محسوب می شود.
  وی با تأکید بر ضرورت و بازی های رایانه ای در دانشگاه اصفهان، این حوزه را یکی از بهترین زمینه ها برای کسب و کار و ایجاد برای جوانان دانست.
  رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، فرصت در تمام کسب و کارهای دانش بنیان را از مزایای کاربرد ICT دانست و افزود: اثر رشد حوزه های ارتباطات و فناوری اطلاعات را بر فرصت های کسب و کار و زایی در کشور شاهد هستیم.
  همچنین رئیس دانشگاه اصفهان نیز گزارش مبسوطی از نحوه راه اندازی رشته بازی های رایانه ای در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه اصفهان ارائه داد و گفت: هدف رشته بازی های رایانه ای در مقطع کارشناسی تربیت نیروی متخصص در زمینه بازی های جدید PC و موبایل است و هدف از راه اندازی این رشته در مقطع کارشناسی ارشد مطالعات و پژوهش ها در زمینه تحلیل بازی های رایانه ای و زیرساخت های تولید بازی های آموزشی و درمانی است.
  هوشنگ طالبی با اشاره به ظرفیت های موجود اصفهان افزود: دانشگاه اصفهان مجموعه ای غنی از گروه های آموزشی مرتبط با تولید بازی های رایانه ای مانند مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات، روانشناسی، جامعه شناسی، علوم تربیتی، و اقتصاد است و همچنین تعامل خوبی با دانشگاه هنر اصفهان در این خصوص دارد.
  وی اظهارکرد: فقدان پژوهش های ساخت یافته در حوزه بازی های رایانه ای و نیز کمبود متخصصان تولید بازی های رایانه ای، دانشگاه اصفهان را بر آن داشت تا با راه اندازی مرکز تخصصی بازی های رایانه ای و دبیرخانه دائم کنفرانس بازی های رایانه ای در زمینه تربیت متخصصان و نیز سازمان دهی پژوهش های پراکنده حوزه بازی های رایانه ای گامی رو به جلو بردارد. / 
   

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.