صندوق کارآفرینی امید به طرح‌های درآمدزای گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد تسهیلات پرداخت می‌کند

تعداد بازدید: ۳۱
 • صندوق کارآفرینی امید به طرح‌های درآمدزای گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد تسهیلات پرداخت می‌کند

      

  مدیر کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ظرفیت‌های استان در بخش گردشگری گفت: کارآفرینی امید از طرح‌ها و ایده‌هایی که سبب رونق صنعت گردشگری در این استان شود حمایت و نسبت به پرداخت تسهیلات به آنها اقدام می‌کند.
  ارسلان حسن‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یاسوج با اشاره به مأموریت کارآفرینی امید در کشور اظهار داشت: تجهیز سپرده‌های خرد مردم و تلفیق آن با اعتبارات دولت، شناسایی جوانان واجد شرایط، توانمندسازی آنان و کمک در ایجاد کسب و کارهای خرد کم سرمایه و کاربر با محوریت فعالیت‌های کارآفرینانه، نیازهای منطقه‌ای، توسعه کسب و کارهای IT  محور، بر اساس شیوه‌های جهانی شبکه‌سازی کسب و کارهای بازارمحور  نظیر خوشه‌ها و زنجیره‌های ارزش در کشور برای اطمینان از پایداری کسب و کارها و هدفمندی تسهیلات پرداختی از مأموریت‌های کارآفرینی امید است.
  مدیر کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه کسب و کارهای خانگی، طرح‌های خود اشتغالی و کارآفرینانه در اولویت اعطای تسهیلات قرار دارند گفت: این هم‌سو با سیاست‏‌ها و جهت‌گیری‏‌های دولت یازدهم و برنامه‏‌های مربوط به مفاد برنامه اقتصاد مقاومتی نقشه راه خود تعیین کرده است.
  حسن‌پور رویکرد کارآفرینی امید در دولت تدبیر امید را ارتقا از فرد محوری اشتغال به ایجاد زنجیره‌ها و شبکه‌سازی و استعدادیابی عنوان و تصریح کرد: بازاریابی مناسب و بومی‌سازی طرح‌ها با توجه به شرایط اقلیمی و منطقه‌ای از تدابیر لازم جهت پرداخت تسهیلات است که منجر به  تولید و اشتغال پایدار می‌شود.
  مدیر کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد به ظرفیت‌های کهگیلویه ویویراحمد در زمینه‌های کشاورزی، گردشگری  و صنایع دستی اشاره کرد و گفت: طرح‌های تعاونی بسیار خوبی در این زمینه‌ها در استان اجرا شده که ضمن ایجاد و بستر مناسب برای رونق تولید نشاط و شادابی اجتماعی را نیز در پی داشته است.
  وی مهم‌ترین موفقیت‌های کارآفرینی امید را در دو سال گذشته جذب 100 درصدی اعتبارات، رتبه‌های نخست در انعقاد تفاهم‌نامه‌های استانی، پرداخت تسهیلات به حوزه صنایع دستی، حمایت از بانوان کارآفرین، طرح پدافند غیرعامل در بانک‌ها، طرح تکریم ارباب رجوع در بین بانک‌ها و بیمه‌ها و همچنین رتبه نخست در حمایت از ایثارگران عنوان کرد.
  حسن‌پور تصریح کرد: در راستای خدمات‌دهی بهتر و اجرای طرح‌های جدید و زود بازده، نسبت به اعزام کارشناسان این به استان‌های هم‌جوار جهت الگوبرداری از طرح‌های موفق آن‌ها اقدام شده است.
  مدیر کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد از انعقاد تفاهم‌نامه کارآفرینی امید با اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری در دو محور صنایع دستی و گردشگری، کمیته امداد، سازمان بهزیستی، سازمان زندان‌ها، اداره کل پایانه‌ها، حمل و نقل و مدیرکل امور روستایی استانداری خبر داد و گفت: با دستگاه‌های اجرایی از قبیل جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و شهرک‌های صنعتی که مرتبط با بحث اشتغال هستند نیز تعامل خوبی داریم که امیدواریم با هم‌افزایی و مشارکت بتوانیم بستر و زمینه اشتغال‌زایی و رونق در استان را بیش از گذشته فراهم کنیم.
  وی با اشاره به ظرفیت‌های استان در بخش گردشگری تاکید کرد: کارآفرینی امید از طرح‌ها و ایده‌هایی که سبب رونق صنعت گردشگری در این استان شود حمایت و نسبت به پرداخت تسهیلات به آنها اقدام می‌کند.


   

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.