صندوق کارآفرینی امید از شرکت های فناور و دانش بنیان در بخش صنعت چاپ حمایت می کند

تعداد بازدید: ۱۲
 • صندوق کارآفرینی امید از شرکت های فناور و دانش بنیان در بخش صنعت چاپ حمایت می کند

  در نشست مشترک معاون امید و رئیس انجمن علمی فناوری چاپ ایران راهکارهای حمایت از اکوسیستم در بخش صنعت چاپ بویژه توسعه شرکت های فناور و دانش بنیان بررسی شد.
  به گزارش بازارکار به نقل از روابط عمومی انجمن علمی فناوری چاپ ایران در این نشست که در دفتر مهندس علی اصحابی معاون توانمند سازی و امید برگزار شد دو طرف برای توسعه کسب و کارهای جدید در بخش صنعت چاپ با عاملیت انجمن علمی فناوری چاپ و حمایت امید تفاهم کردند.
  مهندس اصحابی در این نشست با اشاره به اینکه امید از کسب و کارهای نو و کوچک در سراسر کشور حمایت می کند اظهار داشت: امید سالانه بیش از 75 هزار فقره وام برای توسعه کسب و کار اعطا می کند و آمادگی دارد برای توسعه اکوسیستم در صنعت چاپ از واحدهای فعلی و جدید، توسعه استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان و فناور در این حوزه حمایت کند.
  وی با اشاره به اینکه  ا تسهیلات این در چهارچوب اقتصاد مقاومتی،  تاکیدات رهبر معظم انقلاب و برنامه های دولت دوازدهم در اختیار جامعه هدف قرار می گیرد و موجب توسعه کسب و کارهای خرد و اشتغالزا می شود یادآور شد: صنعت چاپ پتانسیل های خوبی در کشور دارد و باید تشکل های علمی و دانشگاهی با اتحادیه ها و صنف این بخش برای همکاری بیشتر و توسعه کسب و کارها تلاش نمایند.
  مهندس محمد بیطرفان رئیس انجمن علمی فناوری چاپ ایران نیز در این دیدار با اشاره به اینکه صنعت چاپ ایران ظرفیت و پتانسیل خوبی دارد بر تعامل و همکاری بیشتر با امید برای حمایت از کسب و کارهای جدید در حوزه چاپ تاکید کرد.
  وی با اشاره به اینکه صنعت چاپ جزو چند صنعت برتر دنیاست افزود: این صنعت در کشور ما با همه پتانسیل های اقتصادی و اشتغال به شکل سنتی اداره می شود و حمایت های لازم از دانشگاهها، رشته ها، منابع انسانی ، شرکت ها و مراکز رشد فعال در این حوزه می تواند آینده درخشانی را برای کشور رقم بزند.
  بیطرفان به فرصت های کشورمان در منطقه اشاره کرد و افزود: کشورهای منطقه یا درگیر مشکلات داخلی و یا جنگ های نیابتی و بحران های سیاسی هستند و سرمایه گذاری در صنعت چاپ می تواند این بخش را به عنوان بخش درآمدزا و ارزآور برای کشور مطرح کند و از همین رو همکاری و حمایت از این بخش بسیار مهم است.
  وی به تاسیس انجمن طی سه سال گذشته و فعالیت های خوب آن به عنوان یک تشکل علمی و تخصصی و دانشگاهی اشاره کرد و افزود: توجه صنعتگران و دانشگاهیان به همکاری با این انجمن در سطح ملی و بین المللی حاکی از موفقیت و ماموریت صحیح آن است.
  صنعت چاپ به عنوان یک صنعت با فناوری بالا در دنیا حدود یک هزار میلیارد دلار گردش مالی دارد
  منبع:goo.gl/jyMXLV

لینک کوتاه:
برچسب ها:
کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.