تشریح 8 دستاورد سفر وزیر کار به جمهوری آذربایجان

تعداد بازدید: ۵۰
 • تشریح 8 دستاورد سفر وزیر کار به جمهوری آذربایجان

   
   وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران، هشت دستاورد سفر خود به جمهوری را تشریح کرد.
  به گزارش ایرنا، علی ربیعی روز دوشنبه در راس هیاتی برای شرکت در مراسم آغاز ساخت کارخانه مشترک داروسازی ایران و جمهوری وارد این کشور شد، وی در دومین روز سفرش با معاون نخست وزیر، وزیران و کار و تامین اجتماعی جمهوری دیدار و گفت و گو کرد .
  ربیعی روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا درباره نتایج این مذاکرات گفت: در حوزه آموزش مربیان فنی و حرفه ای برای جمهوری توافق های خوبی انجام شد به طوریکه ایران در این زمینه به این کشور کمک خواهد کرد.
  وی مسایل نیروی کار و تبادل قراردادهای تامین اجتماعی بین ایران و جمهوری اذربایجان، تبادل دانش و ارایه امکانات درحوزه های توان بخشی و تبادل تجارب در این زمینه ها را از جمله موضوعات مورد مذاکره خود با سلیم مسلم اف وزیر کار و تامین اجتماعی جمهوری عنوان کرد.
  ربیعی با اشاره به دیدارهایش با علی حسن اف معاون نخست وزیر و شاهین مصطفی اف وزیر جمهوری گفت: صندوق های سرمایه گذاری ایران از ظرفیت های قابل توجهی برخوردار هستند که می توان سرمایه گذاری های مشترکی در هر دو کشور صورت گیرد.
  به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشورمان قرار شد، حدود یک ماه دیگر یک هیات اقتصادی جمهوری برای حضور در نمایشگاه توانمندی های صندوق های سرمایه گذاری ایران به تهران سفر کند.
  وی اظهار کرد: آذربایجانی ها اصرار داشتند در زمینه گردشگری درمانی با جمهوری اسلامی ایران به تفاهم هایی برسند و در این زمینه قرار شد با شرکت های سرمایه گذاری وابسته به سازمان تامین اجتماعی در زمینه درمانی و بیمارستانی همکاری شود.
  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه مقرر شد، یک هیات از سازمان تامین اجتماعی جمهوری اسلامی ایران به جمهوری سفر کند، گفت: جمهوری علاقمند به استفاده از تجارب پزشکان ایرانی بوده و در آینده قرار است، یک مجموعه بیمارستان به صورت مشترک در این کشور ساخته شود .
  وی راه اندازی کارخانه مشترک خودروسازی در کوی صنعتی نفتچالا در 168 کیلومتری جنوب باکو را از محورهای مذاکرات در این دیدار با وزیر جمهوری عنوان کرد و افزود: پیشرفت های خوبی در زمینه راه اندازی این کارخانه در دست ساخت وجود دارد و با راه اندازی آن می توانیم خودروهای کشورمان را وارد این کشور کنیم.
  ربیعی در بخشی از سخنان خود اظهار کرد: در حوزه همکاری های بانکی قرار شد، ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی به جمهوری سفر کند تا مراودات بانکی دو کشور نیز سرعت بیشتری یابد.
  وی با اشاره به چشم انداز همکاری ایران و جمهوری در حمل و نقل دریایی گفت: در این زمینه مقرر شد،مذاکرات بیشتری انجام گیرد و ما آماده فعالیت گسترده تر در این زمینه هستیم.
  ربیعی به طور کلی مذاکرات انجام گرفته در حوزه های کار، تامین اجتماعی، صندوق های تامین اجتماعی، بیمه، تبادل های بیمه ای، فنی و حرفه ای، سرمایه گذاری شرکت ها را بسیار مهم عنوان کرد .
  وی آغاز ساخت کارخانه مشترک داروسازی ایران و جمهوری در باکو را از رویداد های مهم در همکاری های اقتصادی دو کشور توصیف کرد و گفت: این امر به ما فرصتی می دهد که بتوانیم داروهای ایرانی را با یک نام تجاری مشترک دو کشور 'کاسپیان فارمد' به کشورهای منطقه صادر کنیم.
  مراسم کلنگ زنی کارخانه مشترک داروسازی ایران و جمهوری روز گذشته (دوشنبه) با حضور ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شاهین مصطفی اف وزیر جمهوری آذربایجان، جواد جهانگیر زاده سفیر کشورمان در جمهوری و جمعی از مقامات این کشور در شهر صنعتی پیر اللهی باکو برگزار شد.
  این کارخانه با مجموع سرمایه گذاری مشترک 21 میلیون دلاری ایران و جمهوری قرار است در سال 2018 میلادی مورد بهره برداری قرار گیرد .
  ربیعی روز چهار شنبه و در سومین روز سفر به جمهوری که جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی وی را همراهی می کنند، با وزیر حوادث غیر مترقبه جمهوری دیدار و از واحدهای کار و تامین اجتماعی این کشور بازدید خواهد کرد.
   

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.