6 نکته برای مادران شاغل

تعداد بازدید: ۴۴۷
 • 6 نکته برای مادران شاغل

  من یک بار با ابراز نگرانی از سوی یک خانم که برای یک سازمان دولتی می کرد مواجه شدم. در حالی که به او در یک سال چندین بار پاداش تعلق گرفته بود، امابه دلیل این که دارای فرزند بود، به او ترفیع ارائه نشده بود، استنباط این بود که ممکن است توانایی رسیدگی به افزایش مسئولیت را نداشته باشد به این دلیل او در محل حس تباه شدن داشت و در منزل مضطرب بود.

  خانم ها با مسائل متعددی در محل و خانواده خود رو به رو هستند، همچنین کارفرماهای آن ها نیز هنگام استخدام، نگرانی های بالقوه ای از قبیل بارداری، مرخصی زایمان، بیماری و مدرسه فرزندان و  بیماری همسرانشان را دارند. این احتمالات ممکن است به طور غیر رسمی به یک تصمیم نهایی برای و یا ارتقاء منجر شود.

  هر خانمی که در جستجوی است و یا در نظر دارد خود را تغییر دهد باید این نکات را در نظر داشته باشد:

   

  1. توانایی ها، اهداف و نیازهای خانواده خود را به صورت واقع بینانه ارزیابی کنید.

  گاهی اوقات انجام  این مسئله دشوار است. به خصوص خانم ها،  با رسانه های گروهی و پیام های اجتماعی مواجه هستند که آن ها را به بالا رفتن از نردبان ترقی شرکت ها سوق می دهند. من خانم های زیادی را می شناسم که محیط شرکت های بزرگ را ترک کرده اند تا در یک پست سطح "پایین" کیفیت زندگی بهتری داشته باشند.

  آن ها اکثرا حس می کنند بهترین تصمیم را گرفته اند و حسرت می خورند که ای کاش زودتر این را انجام داده بودند. بسیاری از آن ها عنوان کرده اند که ساعت کاری بیش از اندازه ای داشته اند به این امید که از نردبان ترقی بالا بروند در حالی که در حقیقت آنها هرگز شانس صعود یک پله بیشتر نداشته اند.

  2. یک موقعیت شغلی منطبق با توانایی های خود در یک محیط کاری پیدا کنید که در آن احساس راحتی می کنید.

  شما می توانید  در طول مصاحبه موارد زیادی را عنوان کنید، اما هنوز لازم است که شما از آن محل بازدید کنید  یا حتی با برخی از کارکنان صحبت کنید. آیا نحوه پذیرش شما پس از ورود رسمی یا گرم بود؟ شما با چه مواردی احساس راحتی می کنید؟ اگر شما مجبورید ملاحظات خاص در خانه داشته باشید سعی کنید نظر را با پرسیدن سوالاتی بسنجید که به شما سرنخ می دهد که آیا  فرهنگ یا رویکرد سرپرستتان متناسب با شما است یا نه.

  3. در خصوص خواسته های خود در محل و منزل با همسر و خانواده خود صحبت کنید.

  این به روشن شدن گفت و گو کمک می کند، قبل از آن که موردی اتفاق بیفتد و یا مسئله ای ایجاد شود. در این خصوص همین الان فکر کنید که آیا موقعیت فعلیتان از حالا تا 3 سال آینده متناسب با زمانی است که شما شروع به برنامه ریزی برای داشتن فرزند می کنید؟ اگر نه، چه موقعیتی باید داشته باشید؟ آیا مبلغی که به شما پرداخت می شود با میزان ناخشنودی و احساسات مشابه آن که در محل در انتظار شماست تناسب دارد؟ گزینه های شما کدامند؟ این ها همه مواردی هستند که هم اکنون باید راجع به آن صحبت و فکر کنید.

  4. جای این که سعی کنید نگرانی های خود را از به تنهایی حل کنید، آن را با دیگران در میان بگذارید.

  اگر موردی باعث استرس شما  در محل می شود، جهت جلوگیری از نگرانی همسر خود وسوسه نشوید که آن را بروز ندهید. این درستی نیست حتی اگر شما بتوانید آن را در دراز مدت با خود همراه داشته باشید، تا ابد قادر به این نیستید. پس مطلع باشید که در میان گذاشتن آن، رابطه شما را تقویت می کند و به خوبی استرستان را هم در خانه و هم محل کار، از بین می برد.

  5. در صورت امکان نگرانی از آن را با سرپرست خود در میان بگذارد.

  اگر وضعیت شما شکننده باشد، ممکن است سرپرست شما نتواند رویکردی ارائه کند. زمانی را جهت شناسایی نگرانی های خود اختصاص دهید. آن ها را بنویسید، با صدای بلند بخوانید. چگونه آنها را با رئیس خود مطرح می کنید؟ در واقع جملات کاملی که در خصوص نگرانی خود می خواهید بگویید را با صدای بلند تمرین کنید.

  ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما این به شما کمک خواهد کرد، احساسات خود را در مقابل سرپرستتان کنترل کنید. به خودتان یادآوری کنید  که این فقط "کار" است و برای رهایی از احساس نگرانی سخت تلاش کنید.

  6. اگر موقعیت فعلی شما متناسب نیست، منتظر یافتن موقعیت دیگر نشوید.

  در نظر داشته باشید، اگر وضعیت غیر قابل تحملی دارید، به خود پایان دهید. اعضای خانواده و سلامتیتان باید در اولویت باشد. گاهی اوقات نوع رفتارهای موجود، ناشی از فرهنگ شرکت، سرپرست شما و یا مدیر سطح بالاتر است. شما ممکن است  دستور جلسه واقعی و فرد مسئول را بشناسید، اما این چیزی را تغییر نمی دهد، این مناسب شما و خانواده تان نیست.

   

  هنگامی که نیاز به تغییر را قبول می کنید و برای برای انجام این برنامه ریزی می کنید، در می یابید که احساس استرس و فشار شما تقریبا بلافاصله ناپدید می شوند همین امروز این را انجام دهید.

لینک کوتاه:
برچسب ها:
منبع:
careerealism
مترجم:
شرمین فرشگر
کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.