وجود ماماهای فاقد شغل موجب تضعیف این رشته است

تعداد بازدید: ۴۸
 • وجود ماماهای فاقد شغل موجب تضعیف این رشته است

   

   وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آمار نامطلوب سزارین به دلیل کم توجهی به بوده و همانطور که این بی توجهی 20سال به طول انجامید، جبران آن نیز به همین مدت زمان توجه و پیگیری نیاز دارد.
  به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت بهداشت، دکترسیدحسن هاشمی در سیزدهمین نشست مدیران گروه های گفت: انصافا دولت در این دوره در موضوع خوب عمل کرده اما توجه به این حوزه باید همچنان ادامه داشته باشد تا به وضع ایده آل نزدیک شویم و سرآمد منطقه در این حوزه باشیم.
  وی افزود: اگرما تا چند سال آینده 20 تا 30هزار مامای بیکار در کشور داشته باشیم، موجب تضعیف این رشته است. بنابراین علاوه بر جلوگیری از پذیرش بی برنامه دانشجو در رشته مامایی، باید برای ماماهای موجود نیز اقدام کنیم.
  هاشمی گفت: زمانی تصمیمات غلطی برای رشته گرفته شد ولی آنچه ما تلاش کردیم این بود که جلوی تربیت بی کیفیت و بی رویه را بگیریم که تا حدودی موفق بوده ایم.
  وی با تاکید براین نکته که اضافه شدن ماماهای کشور بدون اینکه نیاز به آن باشد موجب تضعیف این رشته است، افزود: در درجه اول باید برای ماماهای فارغ التحصیل اقدام کنیم.
  وزیر بهداشت با اشاره به مخالفت هایی که درباره فعالیت ماماها به عنوان پرستار در بخش های زنان انجام شده نیز گفت: تعصب حرفه ای خوب است ولی تا جایی که موجب جلوگیری از پیشرفت رشته نشود و من فکرمی کنم افرادی که در این موضوع هیاهو درست کرده اند از متن زندگی همکاران غیرشاغل خود بی خبر هستند.
  هاشمی ادامه داد: رشته در کشور به دلیل تک جنسیتی شدن بعد از انقلاب و از سوی دیگر تک جنسیتی شدن مدیریت سلامت کشور و اینکه اغلب مدیران مرد بودند، مورد بی مهری قرار گرفت و این موضوع آسیب های جدی ای را به این حوزه وارد کرد. 

لینک کوتاه:
برچسب ها:
کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.