لزوم حمایت از شرکت‌های دانش بنیان

تعداد بازدید: ۶۴
 • لزوم حمایت از شرکت‌های دانش بنیان


  نشست علوم و چاپ، خلاقیت، نوآوری و فناوری‌های دانش بنیان با تاکید بر اهمیت پلاسما و لزوم توجه فعالیت چاپ و بسته‌بندی به این برگزار شد.
  به گزارش خبرنگار مهر، از سلسله نشست‌های نکوداشت دومین هفته علوم و چاپ عصر روز یکشنبه ۱۴ شهریور نشستی با عنوان علوم و چاپ، خلاقیت، نوآوری و فناوری‌های دانش بنیان به همت انجمن علمی چاپ ایران در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برگزار شد.
  محمد بیطرفان رئیس انجمن علمی چاپ ایران در سخنانی زیربنای اقتصاد مقاومتی را اقتصاد دانش بنیان خواند و با بیان اینکه امروزه صاحبان حوزه چاپ و بسته بندی هم باید از شکل گیری شرکت‌های دانش بنیان حمایت کنند، آمادگی انجمن مطبوعات را برای تلاش در جهت برندسازی شرکت‌های دانش بنیان این حوزه اعلام کرد.
  وی با اشاره به در هم تنیدگی خلاقیت و نوآوری، ضرورت خلاقیت را در عصر حاضر به خاطر نیاز رو به افزایش برای بهره‌وری بیشتر یادآور شد و با بیان اینکه جنگ آتی کشورها بر سر انرژی نخواهد بود بلکه در حوزه سرمایه‌های انسانی است، چاپ را از جمله صنایع کاملا وابسته به سرمایه‌های انسانی ماهر توصیف کرد.
  در ادامه این نشست نواب صفا از پژوهشگران حوزه چاپ و بسته بندی از شرکت کاوش‌یاران نویدپویا با ارائه مقاله‌ای درباره پلاسما در چاپ از اینکه این و کارویژه‌های آن هنوز در چاپ ایران شناخته نشده است، گلایه کرد و گفت: متاسفانه ما هنوز بعد از چندین سال نمی‌توانیم نتایج پژوهش‌های خود را در این زمینه به تولیدکنندگان و فعالین چاپ و بسته بندی ارائه کنیم.
  در این نشست همچنین نیکومنش رئیس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران آمادگی این پژوهشگاه را برای همکاری با چاپخانه‌های کشور و ارائه نتایج پژوهش‌های تحقیقاتی خود به آنها جهت به روز سازی چاپ را اعلام کرد.
  در پایان نشست علوم و چاپ، خلاقیت، نوآوری و فناوری‌های دانش بنیان، تفاهم نامه همکاری بین انجمن علمی فناوی چاپ ایران و انجمن علوم و مهندسی پلیمر پژوهشگاه یاد شده به امضای دو طرفین و نیکومنش رسید.

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.