ظرفیت صادرات ۱۰ میلیون دلاری خدمات فنی و دانش‎بنیان در گلستان وجود دارد

تعداد بازدید: ۴۲
 • ظرفیت صادرات ۱۰ میلیون دلاری خدمات فنی و دانش‎بنیان در گلستان وجود دارد

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان با اشاره به یک میلیون دلاری خدمات فنی از استان گلستان گفت: ظرفیت ۱۰ میلیون دلاری خدمات فنی و دانش‎بنیان در استان گلستان وجود دارد.
  به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حسینقلی قوانلو شامگاه سه‌شنبه در جلسه اهمیت خدمات و محصولات دانش بنیان در گرگان اظهار داشت: در استان گلستان چند شرکت صادرکننده خدمات فنی داریم که از گذشته مشغول به فعالیت هستند.
  وی تصریح کرد: از میزان 250 میلیون دلار صادراتی که استان گلستان در سال گذشته داشته، یک میلیون دلار خدمات فنی‎ داشتیم که نسبت به حجم این میزان بسیار ناچیز است.
  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان یادآور شد: در جلسه‎ای با حضور مدیرکل دفتر توسعه خدمات و محصولات دانش بنیان سازمان توسعه تجارت، مشکلات شرکت‎های خدمات فنی و دانش‎بنیان در گرگان مورد بررسی قرار گرفت.
  قوانلو تاکید کرد: فردا میز توسعه تجارت خدمات ریلی در گرگان برگزار می‎شود و با حضور کارشناسان به این مهم پرداخته می‎شود.
  وی افزود: در استان گلستان به دو صورت کالای عمومی و خدمات فنی اتفاق می‎افتد.
  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان ادامه داد: ظرفیت 10 میلیون دلاری خدمات فنی و دانش‎بنیان در استان گلستان وجود دارد.
  قوانلو یادآور شد: در کشور توان خدمات فنی مهندسی تا 25 میلیارد دلار  انجام می‎شود که  استان گلستان در این بخش قابلیت‎های خوبی دارد .
  وی افزود: امسال یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ابلاغ شده دولت توسعه به ویژه خدمات فنی مهندسی است.
  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان با اشاره به اینکه خدمات فنی مهندسی را می‌توان جایگزین مناسبی برای نفت دانست و افزود: با تشکیل میز خدماتی به دنبال بررسی مسائل و مشکلات این حوزه و تلاش  برای ارائه راهکار مناسب هستیم.

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.