اشتغالزایی 13 هزار نفر در بخش شیلات لرستان‌

تعداد بازدید: ۴۲
 • اشتغالزایی 13 هزار نفر در بخش شیلات لرستان‌

      
  مدیرکل از حدود 13 هزار نفر در حوزه آبزی‌پروری این استان خبر داد.
  کیارش بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا‌، اظهار کرد: حدود هفت تعاونی در استان داریم که امیدواریم این تعاونی‌ها با توجه به اجرای برنامه‌ها بیشتر شوند.
  وی با اظهار رضایت از بخش در لرستان، تصریح کرد: حدود 13 هزار نفر در حوزه آبزی‌پروری دارند که بدون شک با توجه به برنامه‌هایی که در دستورکار داریم این تعداد در سال جاری بیشتر خواهد شد.
  بیرانوند اضافه کرد: به دنبال اجرای کارهای جدید هستیم و برنامه‌های زیادی در این راستا داریم که اگر محقق شوند اشتغالزایی خیلی بیشتر از وضع موجود خواهد شد.
  مدیرکل درخصوص پرورش زالو بیان کرد: این کار در دستور سازمان ایران قرار دارد که در استان خراسان یکی از شغل‌های درآمدزا است و اگر در این پروژه ترویجی و الگویی به نتیجه برسیم، قطعاً آن را اجرا خواهیم کرد.
  وی تولید ماهیان زینتی را یکی از برنامه‌های دیگر عنوان کرد و افزود: درصددیم پرورش ماهیان زینتی را در استان انجام دهیم و به صورت ویژه در دستور کار ماست. پرورش ماهیان زینتی در اصفهان یکی از پردرآمدترین شغل‌ها شده است.
  بیرانوند در پاسخ به پرسشی درباره اجرایی نشدن پرورش قورباغه در استان، گفت: باید سرمایه‌گذار پای کار بیاید و ما هم حمایت خواهیم کرد که تاکنون متقاضی نداشته‌ایم و اگر طرح توجیهی داشته باشد شرایط را برای متقاضی فراهم خواهیم کرد. پرورش قورباغه در مازندران شروع شد و به تازگی در مشهد هم این کار را انجام می‌دهند و ما هم دوست داریم، اگر امکان داشته باشد در این کار را انجام دهیم. 

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.