بانک‌های قم تسهیلات اشتغال‌زایی را با سرعت بیشتری پرداخت کنند

تعداد بازدید: ۳۶
 • بانک‌های قم تسهیلات اشتغال‌زایی را با سرعت بیشتری پرداخت کنند

  استاندار قم با تأکید بر نقش پشتیبانی بانک‌ها برای توسعه طرح‌های اشتغال در استان، بانک‌ها را ملزم به تسریع در روند اعطای کرد.
  به گزارش خبرنگار مهر، سید مهدی صادقی درجلسه کارگروه اشتغال که ظهر چهارشنبه در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، با گرامیداشت هفته پست و هفته ناجا، نیروی انتظامی را حلقه وصل استان به امنیت مناسب ارزیابی و فعالان این عرصه قدردانی کرد.  
  وی بحث اشتغال و تولید را موضوع محوری استان نامید و افزود: باید تلاش جمعی و هماهنگی صورت بگیرد تا برنامه‌های دولت برای توسعه اشتغال که در قالب طرح‌های مختلف ابلاغ شده است به نتیجه برسد.
  استاندار قم با تأکید بر اهمیت جذب در توسعه اشتغال، تصریح کرد: با همه مشکلاتی که در جذب سرمایه‌گذار وجود دارد اما این موضوع یکی از اولویت‌ها در راستای اشتغال و تولید است که لازم و ملزوم هم هستند.
  وی افزود: طبیعی است که جذب سرمایه‌گذار خصوصی هزینه‌های کمتری برای ایجاد اشتغال خواهد داشت و باید دستگاه‌ها دراستان قم هم حداکثر توان خود را برای استفاده از ظرفیت بخش خصوصی به کار بگیرند.
  صادقی ادامه داد: با جذب سرمایه‌گذار خصوصی در آینده و اشتغال و تولید در حین انجام کار مشکلات خود را حل خواهند کرد.
  وی با بیان اینکه سرمایه‌های دولتی برای عقب‌ماندگی موجود در زمینه اشتغال کافی نیست، افزود: پروژه‌های مورد نیاز کشور در زمینه اشتغال رقم‌های سنگینی نیاز دارد که با رقم‌های دولتی امکان وصول آن فراهم نخواهد بود.
  استاندار قم با تأکید بر باور مسئولان استانی برای اجرای طرح‌های افزایش اشتغال، عنوان کرد: کارکرد بانک‌ها باید بهبود پیدا کند، تأمین منابع در راستای طرح‌های اشتغال زایی وظیفه بانک‌هاست که باید فرایند بهتری برای ارائه این تدوین کنند.
  وی افزود: بانک‌ها باید وظیفه پشتیبانی از طرح‌هایی که منجر به اشتغال می‌شود را انجام دهند و مسئولان بانک‌ها لازم است که فرآیندهایی برای ارائه این در حداقل زمان ممکن طراحی کنند که کار سریع‌تر پیش برود.
  صادقی به اهمیت توسعه اشتغال در روستاها هم تأکید کرد و گفت: اهمیت اشتغال روستایی اگر بیشتر از اشتغال شهری نباشد کمتر نیست و به همین دلیل هم دولت  اقدام به ارائه ارزان قیمت‌تر نسبت به شهرها اقدام کرده است تا شاهد پایداری جمعیت در روستاها باشیم.

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.