مدیریت منابع انسانی تنها راه کاهش نرخ بیکاری جوانان

تعداد بازدید: ۱۷
 • مدیریت منابع انسانی تنها راه کاهش نرخ بیکاری جوانان

  مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی گفت: برای تحقق اهداف توسعه اجتماعی و اقتصاد مقاومتی و برای کاهش بیکاری، رشد سالانه اشتغال و کاهش نرخ جوانان تدبیری جز مدیریت منابع انسانی وجود ندارد.
  به گزارش به نقل از خبرگزاری فارس، سیزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی با محوریت جانشین‌پروری و مدیریت استعدادها با تمرکز بر نقش زنان و جوانان صبح امروز آغاز به کار کرد.
  در ابتدای این کنفرانس محمد علی‌محمدی مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی بابیان اینکه انگیزه برگزاری کنفرانس سیزدهم توسعه منابع انسانی در جلب مشارکت بیشتر زنان و جوانان است، گفت: ضرورت توجه به منابع انسانی به‌عنوان یک موضوع تخصصی و حرفه‌ای در این کنفرانس مورد توجه قرار خواهد گرفت؛ چراکه در حال حاضر ما با چالش‌هایی در این زمینه مواجهیم و ممکن است عدم توجه به آن چالش را تبدیل به بحران کند.
  علی‌محمدی اظهار داشت: در 30 سال گذشته 3 میلیارد نفر به جمعیت جهان اضافه شده و مسائل محیطی و بلایای مختلفی را به دنبال داشته است که موجب کمبودهایی شده است. اما بشر پیش از افزوده شدن این جمعیت به جهان، به مشکلات و مسائل و این کمبودها فکر نکرده است.
  مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی ابراز داشت: پیش‌بینی می‌شود تا سال 2040 دنیای مجازی به امری واقعی و عادی تبدیل شود به این معنا که میان دنیای مجازی و عادی تفاوتی وجود ندارد و به همین دلیل فضای کسب‌وکار تحت تأثیر دنیای مجازی واقعی‌شده، تغییر خواهد کرد.
  وی ادامه داد: چگونگی رسیدن به این نقطه ما را نگران کرده است؛ چراکه اگر ما نتوانیم منابع انسانی موجود در کشور خودمان را مدیریت کنیم،‌ در فضای جدید کسب‌وکار از چالش وارد یک بحران می‌شویم.
  علی‌محمدی با اشاره به سند چشم‌اندازی 1404 ایران گفت: بر اساس این چشم‌انداز، ‌ایران کشوری توسعه‌یافته دارای جایگاه نخست اقتصادی، علمی با هویت انقلابی و اسلامی است. بدون تردید یکی از الزامات موفقیت برای رسیدن به این چشم‌انداز در مدیریت تغییر و مدیریت منابع انسانی است؛ چراکه انسان متولی تغییر و تحولات است.
  وی افزود: اگر به شغل‌های آینده توجه داشته باشیم باید به منابع انسانی توجه کنیم.
  به گفته مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی برای تحقق اهداف توسعه اجتماعی، اقتصادی و مقاومتی و برای کاهش بیکاری، رشد سالانه اشتغال و کاهش نرخ جوانان تدبیری جز مدیریت منابع انسانی وجود ندارد.
  در ادامه ابراهیم شیخ معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران و دبیر علمی این کنفرانس با اشاره به اینکه کنفرانس توسعه منابع انسانی ضرورت وجود یک نهاد مستقل در مدیریت منابع انسانی را احساس کرده است، اظهار داشت: بر اساس نتایج این کنفرانس در سال‌های گذشته، یک انجمن مستقل در حوزه منابع انسانی شکل گرفت و انگیزه برگزاری منظم کنفرانس‌های سالیانه به وجود آمد و باعث شد از این طریق آخرین دانش و دستاوردها و تجارب در زمینه منابع انسانی در میان کارشناسان و مدیران تقسیم شود.
  دبیر علمی این کنفرانس بابیان اینکه در این کنفرانس 123 تجربه و 210 مقاله ارائه شده، باعث رشد 7 درصدی نسبت به سال گذشته شده است، گفت: بیش از 10 درصد ارائه‌کنندگان مقاله از مقامات و 30 درصد از هیأت علمی دانشگاه‌ها هستند.
  وی در خصوص ترکیب جنسیتی ارائه‌دهندگان مقاله در این کنفرانس ابراز داشت، 79 درصد مرد و 21 درصد زن در این کنفرانس شرکت فعال داشته‌اند واین نشان از حضور پررنگ‌تر زنان و جوانان و سهم فزون‌یافته آنان در ارائه مقالات به این کنفرانس است.
  شیخ در خصوص حضور گسترده بخش خصوصی در کنفرانس سیزدهم توسعه منابع انسان نیز گفت: از مجموع شرکت‌کنندگان در این کنفرانس 68 درصد از بخش خصوصی و 32 درصد از بخش دولتی هستند که به نظر می‌رسد بخش خصوصی پیچیدگی شرایط محیطی و سازمانی را درک کرده و به دنبال گذار به مدیریت نوین منابع انسانی است
  منبع:goo.gl/fb5HrJ

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.