وجود یک‌صد هزار تعاونی فعال در کشور

تعداد بازدید: ۴۲
 • وجود یک‌صد هزار تعاونی فعال در کشور

   
   معاون حقوقی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به بیش از دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در دولت یازدهم اشاره کرد و گفت که در حال حاضر در سراسر کشور یک‌صد هزار تعاونی وجود دارد که در بخش‌های مختلف منشأ خدمات زیادی بوده‌اند.
  به گزارش گروه اقتصادخبرگزاری میزان،جمشید تقی زاده با اشاره به میزان در کشور اظهار کرد: دولت یازدهم در سه سال اخیر زمینه برخورداری ۱۱ میلیون نفر را از پوشش بیمه‌ای فراهم کرده و در همین مدت در هر سال ۶۷۰ هزار نفر مشغول به کار شده‌اند. 
   معاون حقوقی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه شبکه بزرگ تعاونی‌ها بیش از یکصد رشته تولیدی و یک میلیون نفر را تحت پوشش هیئت مدیره‌های تعاونی‌ها قرار داده است، تصریح کرد: اگر بخواهیم تعاونی‌ها را به جایگاه مطلوب آن برسانیم باید به رشد ۱۰ برابری در بخش‌های مختلف برسیم. 
   جمشیدی اضافه کرد: نهضت عدالت محوری دولت یازدهم در بخش تعاون ایجاد شده و با توجه به جایگاه تعاونی‌ها در بخش‌های مختلف باید روند شتابان توسعه زیرساخت‌ها در این بخش افزایش یابد. 
   وی گفت: وزارت تعاون با ۱۲ زیرمجموعه اجرایی خود در عرصه‌های مختلف با هدف افزایش سهم مشارکت‌های مردمی و تغییر الگوی بر مبنای واگذاری امور به مردم فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام داده است. 
   معاون حقوقی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: دولت یازدهم با اجرای طرح های مختلف با هدف مبارزه سازماندهی شده با فقر، بهبود وضعیت کسب و کار و انجام اموری همانند سازماندهی کودکان کار، به دنبال ایجاد اصلاحات به نفع مردم است. 
   جمشیدی تصریح کرد: اجرای اصول اقتصاد مقاومتی، سازماندهی سیاست‌های رفاهی عمومی و توسعه خدمات بیمه‌ای و سلامت از جمله دیگر اهداف و اقدامات دولت برای تقویت ساختار و افزایش سطح رفاه عمومی است. 

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.