‌اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره تاریخ، نحوه پرینت کارت و محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون دکتری (Ph.D) سال 1395

تعداد بازدید: ۹۲
 • ‌اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره تاریخ، نحوه پرینت کارت و محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون دکتری (Ph.D) سال 1395

   سازمان سنجش آموزش کشور بدین وسیله موارد ذیل را به اطلاع کلیه ثبت نام کننده درآزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال 1395 می‌رساند:

   الف‌ - نحوه‌ و زمان پرینت کارت شرکت در آزمون 

   کارت‌ شرکت در‌ آزمون‌ کلیه‌ داوطلبان‌ از روز سه‌شنبه 94/12/11 برای مشاهده و پرینت بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. لذا کلیه‌ داوطلبان‌ متقاضی شرکت‌ در آزمون‌، برای پرینت کارت شرکت در باید در تاریخ تعیین شده به شرح فوق به پایگاه اطلاع‌رسانی مذکور مراجعه نموده و با وارد نمودن اطلاعات شناسنامه‌ای (شامل نام‌خانوادگی و نام، کد ملی و تاریخ تولد) و یا اطلاعات ثبت‌نامی (شماره پرونده و کد پیگیری) از کارت شرکت در پرینت تهیه نمایند و براساس تاریخ و آدرس تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند. بدیهی است که برای شرکت در جلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در و هم چنین اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است. ضمناً سایر اطلاعات دیگر در برگ راهنمای شرکت در که همزمان با کارت شرکت در بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته قابل پرینت و دریافت می‌باشد. 

  ب‌ ـ آدرس و محل‌ رفع نقص کارت شرکت در آزمون 

  آدرس و محل تشکیل باجه رفع نقص کارت شرکت در ‌آزمون کلیه بر مبنای شهرستان محل آنان به شرح جدول شماره 2 می‌باشد و درصورت وجود نقص احتمالی در کارت شرکت در بایستی براساس توضیحات بند د (تذکرات مهم) اقدام و در صورت نیاز صبح از ساعت 8:00 الی 12:00 و بعدازظهر از ساعت 14:00 الی 17:00 یکی از روزهای چهارشنبه مورخ 94/12/12 و یا پنج‌شنبه مورخ 94/12/13 به حوزه‌های‌ رفع نقص کارت مراجعه نمایند.

  ج- زمان برگزاری آزمون

  براساس برنامه زمانی پیش بینی شده فرآیند ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال 1395 از ساعت 8:00 صبح روز جمعه مورخ 94/12/14 در 54 شهرستان مختلف کشور آغاز خواهد شد. نام و آدرس حوزه امتحانی بر روی کارت شرکت در مشخص گردیده است. 

  د- تذکرهای‌ مهم‌ 

  1- با توجه به اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون، چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای 1، 2، 4، 5، 6، 9، 10، 11، 14، 15، 16، 17 و 18 (شامل نام خانوادگی و نام، سال تولد، شماره شناسنامه، کدملی، معدل مقطع کارشناسی، تاریخ فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی، موسسه فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی، معدل مقطع کارشناسی ارشد، تاریخ فارغ‌التحصیلی کارشناسی‌ارشد، مؤسسه فارغ‌التحصیلی کارشناسی‌ارشد، هیأت علمی (مربی آموزشی رسمی)، دانشگاه محل خدمت مربیان آموزشی رسمی) کارت شرکت در مشاهده نمودند، لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور از طریق لینک مربوط حداکثر تا تاریخ 94/12/14 منحصراً به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و با ورود به قسمت ویرایش اطلاعات، نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایند و در صورتی که نسبت به بندهای 3، 7 و 13 (جنس، معلولیت و زبان خارجی) کارت شرکت در مغایرتی مشاهده نمودند، لازم است در یکی از روزهای چهارشنبه مورخ 94/12/12 و یا پنج‌شنبه مورخ 94/12/13 به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط (براساس جدول شماره 2) مراجعه نمایند و موضوع را پیگیری نموده تا مشکل برطرف گردد. ضمناً درخصوص بندهای 12 و 21 (نام رشته امتحانی و محل برگزاری آزمون) هیچگونه تقاضایی پذیرفته نخواهد شد.

  تبصره: آن دسته از دانشجویان سال آخر که حداکثر تا تاریخ 94/11/30 در مقاطع  کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه‌ای فارغ‌التحصیل شده و یا تا تاریخ 5/6/31 در مقاطع مذکور فارغ‌التحصیل می‌شوند، در این مرحله می‌بایست نسبت به ویرایش و یا درج معدل فارغ‌التحصیلی (برای فارغ‌التحصیلان 30/11/94) و یا میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده (برای فارغ‌التحصیلان تا تاریخ 31/6/95) خود تا تاریخ 1394/11/30 اقدام نمایند.  این می بایست اصل گواهی تکمیل و تایید شده توسط دانشگاه محل تحصیل، مربوط به معدل واحدهای گذرانده تا تاریخ 30/11/94  (نمونه فرم در ذیل این اطلاعیه درج گردیده) را در زمان مصاحبه همراه داشته و ارائه نمایند. 

   

  2- چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بند 8 (سهمیه ثبت نامی) کارت شرکت در شما وجود دارد، برای متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان (سپاه پاسداران و وزارت جهاد کشاورزی) لازم است برای روشن شدن وضعیت سهمیه خود تا تاریخ 94/12/17 به ارگان مربوطه مراجعه نمایید، متقاضی استفاده از سهمیه ایثارگران (بنیاد شهید و امور ایثارگران) و سهمیه رزمندگان (واحدهای تابعه ستاد کل نیروهای مسلح) لازم است حداکثر تا تاریخ94/12/14 به قسمت ویرایش کارت دکتری سال 1395 در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان وارد شده و سهمیه مذکور را اصلاح نمایند تا در صورت تأیید سهمیه، مشخصات این دسته از از طریق ارگان ذیربط در اختیار این سازمان قرار گیرد، در غیر این صورت با سهمیه آزاد گزینش خواهند شد و هیچ گونه اعتراضی قابل قبول نمی باشد.

  3- به توصیه می‏شود که مندرجات برگ راهنمای شرکت در را که همراه با کارت شرکت در جلسه بر روی سایت سازمان قرار گرفته است و قابل پرینت می‌باشد دقیقاً مطالعه نمایند و با توجه به شماره داوطلبی مندرج در کارت ورودی و بر اساس آدرس حوزه‏های امتحانی که بر روی کارت شرکت در درج گردیده است حوزة امتحانی خود را شناسائی نمایند.

  4-چنانچه کارت شرکت در داوطلب فاقد عکس می‌باشد یا عکس روی کارت دارای اشکالاتی از جمله فاقد مهر بودن عکس، واضح نبودن عکس و ... می‌باشد ضروری است در ساعات مشخص شده در بند «ب» شخصاً ضمن همراه داشتن دو قطعه عکس 43 (که در سال جاری تهیه شده باشد) و کارت شناسایی ملی یا شناسنامه عکسدار به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط (براساس جدول شماره2‌) مراجعه نمایند و موضوع را پیگیری نموده تا مشکل برطرف گردد.

  5- برای حضور در جلسه باید علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملی و یا شناسنامه عکسدار و چند مداد سیاه نرم پر رنگ، مداد پاکن، مدادتراش و سنجاق به همراه داشته باشند. از ورود داوطلبانی که کارت شرکت در و کارت شناسایی (کارت ملی یا شناسنامه) به همراه نداشته باشند به جلسه ممانعت به عمل خواهد آمد.

  6- از آوردن وسائل اضافی به جلسه (بجز مدارک مندرج در بند 5 فوق) و هرگونه وسیله ارتباطی، الکترونیکی، و محاسباتی ( از قبیل تلفن همراه، پیجر و ماشین حساب)، کیف دستی، ساک دستی،کتاب، جزوه، هرگونه نُت و یادداشت و نظایر آن اکیداً خودداری نمایند. بدیهی است که به همراه داشتن هرکدام از وسایل مندرج دراین بند به عنوان تقلب و تخلف تلقی و با ذیربط برابر آیین نامه تقلب و تخلف رفتار خواهد شد.

  7- با توجه به اینکه سازمان سنجش آموزش کشور در جهت بهبود و ارتقاء کیفی حوزه های برگزاری آزمون، نیاز به نظرات شما به عنوان معتبرترین منبع اخذ داده و اطلاعات برای ارزیابی حوزه ها دارد، خواهشمند است نسبت به تکمیل نمودن پرسشنامه ارزیابی حوزه امتحانی خود در ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال 1395 از تاریخ 94/12/14 لغایت 94/12/20 بصورت اینترنتی از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اقدام نمائید.

  قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در های سراسری

  ماده 5- تخلفات و جرایم در این قانون مشتمل بر موارد زیر است:

  الف- ارتکاب هرگونه عملی که موجب بی‌نظمی در برگزاری گردد یا همراه داشتن هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه های حافظه‌دار.

  ب- ارتکاب هرگونه عمل خلاف مقررات که داوطلب را از نظر علمی خدشه دار سازد از قبیل:

  1- ارائه مدرک یا گواهی مجعول یا تصویر گواهی مجعول برای شرکت در آزمون.

  2- تبانی با یا افراد خارج از حوزه امتحانی یا دست‌اندرکاران از قبیل عوامل اجرایی و طراحان سئوال برای تخلف در آزمون.

  3- ثبت‌نام در با هویت مجعول یا شرکت در جلسه به جای داوطلب اصلی.

  ج- استفاده از هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه های حافظه‌دار.

  د- کمک به داوطلب خارج از ضوابط برگزاری برای پاسخ به سئوالات.

  ه‍- دسترسی غیرمجاز به اطلاعات مربوط به یا استفاده غیر مجاز از آنها.

  و- هرگونه تغییر غیرمجاز سئوالات، اوراق و پاسخنامه‌های یا سایر مدارک و دفاتر مربوط به آزمون.

  ز- افشای سئوالات یا تلاش در جهت دستیابی و افشای آن یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری به هر نحو.

  ح- خرید یا فروش سئوالات یا پاسخ آنها یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری اعم از اینکه سئوالات یا پاسخ آنها واقعی یا غیر واقعی باشد.

  ماده 6- هیأت‌های رسیدگی به تخلفات، صلاحیت صدور حکم به مجازات های زیر را درباره متخلفان دارند:

  الف- در مورد مشمولان بند (الف) ماده (5): اخطار کتبی با درج در پرونده داوطلب و اعلام به مراجع ذی ربط یا محرومیت از گزینش در همان سال.

  ب- در مورد مشمولان بند (ب) یا بند (ج) ماده (5): محرومیت از گزینش علمی در همان سال و ابطال قبولی داوطلب در همان سال و محرومیت از شرکت در از یک تا ده سال بعد.

  تبصره- آرای هیأت‌های بدوی جز در مورد مشمولان بند (الف) ماده (6) این قانون قابل تجدید نظر خواهی در هیأت تجدید نظر رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها می‌باشد.

  ماده 7- در مورد مشمولان بندهای (د)، (هـ)، (و) (ز) و (ح) ماده (5) هیأت‌های رسیدگی متهم را برای رسیدگی و اعمال جزای نقدی از ده میلیون (10.000.000) ریا ل تا یک میلیارد (1.000.000.000) ریال یا حبس از یک تا پنج سال یا هر دو مجازات به محاکم دادگستری معرفی می‌نمایند.

  ماده 8 – ارتکاب هر یک از اعمال موضوع ماده (5) چنانچه در قالب عضویت در یک گروه یا شبکه باشد، موجب تشدید مجازات می‌شود و تشکیل دهنده و سرکرده گروه یا شبکه به حداکثر مجازات محکوم می‌گردد. مجازات هر یک از اعضاء که در ارتکاب تخلفات و جرایم فوق دخالتی نداشته باشند حسب مورد حداقل مجازات ذکر شده برای مرتکب می‌باشد.

  ماده 9- رسیدگی در هیأت‌های رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها مانع از رسیدگی برابر سایر قوانین جزایی یا رسیدگی در هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری یا هیأت‌های انتظامی اعضای هیأت علمی یا کمیته‌های انضباطی دانشجویان نیست و مرتکب علاوه بر مجازات مندرج در مواد (6) و (7) این قانون به مجازات مقرر در سایر قوانین و مقررات محکوم می‌گردد.

  ماده 10- در صورت محکومیت قطعی فردی به یکی از مجازات های مندرج در این قانون، به استثنای مجازات مندرج در بند (الف) ماده (6)، هیات رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها، قبولی وی در را ابطال می‌نماید. در این صورت مؤسسه آموزشی مربوط از صدور و اعطای هرگونه گواهی یا مدرک به وی خودداری خواهد نمود، و چنانچه گواهی فارغ‌التحصیلی به وی اعطاء شده باشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت آموزش و پرورش یا دانشگاه آزاد اسلامی ملزم به ابطال آن گواهی هستند.

  ماده 11- چنانچه با بررسی‌های فنی و علمی، بین نمرات و رتبه اکتسابی داوطلبی و سوابق تحصیلی وی مغایرت های غیرمتعارف مشهود و اساسی از قبیل عدم تطابق معدل دیپلم و دوره پیش‌دانشگاهی با رتبه و نمره اکتسابی در وجود داشته باشد، با تأیید هیأت‌های بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها از داوطلب در یک یا چند درس عمومی و اختصاصی امتحان مجدد به عمل می‌آید. تعیین وضعیت نهایی این داوطلب، بر اساس نتایج حاصل از امتحان مجدد بر عهده هیأت بدوی است.

  ماده 12- هر مؤسسه یا آموزشگاه علمی و آموزشی که برای افزایش آمادگی شرکت در آزمون‌های مورد بحث این قانون فعالیت می‌کند، چنانچه در تخلفات ماده (5) مشارکت داشته باشد، مجوز تأسیس آن لغو می‌شود و مدیران مسؤول آنها، علاوه بر محرومیت دائمی از تأسیس و اداره این گونه مراکز، به مجازات‌های پیش‌بینی شده در این قانون و سایر قوانین محکوم می‌شوند، و چنانچه مؤسسه یا آموزشگاه فاقد مجوز باشد، مجازات مدیران مسؤول آنها حداکثر مجازات مندرج در ماده (6) است.

  تبصره- در مورد آموزشگاه هایی که فاقد مجوز باشند علاوه بر اقدام مراجع قانونی ذی ربط مدعی‌العلوم نیز می‌تواند رأساً نسبت به اعلام جرم و پیگیری تخلفات آنان اقدام نماید.

   در خاتمه اضافه می‌نماید:

  1- نتایج اولیه بصورت کارنامه درهفته اول اردیبهشت ماه سال 1395از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.

  2- درصورت لزوم می‌توانند سئوال یا سئوالات خود را از این تاریخ لغایت روز پنجشنبه 94/12/13 همه روزه بجز ایام تعطیل و در وقت اداری با شماره ‌تلفن‌ 42163-021 یا بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور در میان بگذارند. 
   

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.