بیشترین قربانیان حوادث شغلی کشور کارگران ساختمانی هستند

تعداد بازدید: ۱۷
 • بیشترین قربانیان حوادث شغلی کشور کارگران ساختمانی هستند

  مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طبق ارزیابی ها بیشترین میزان تلفات حوادث شغلی در کشور مربوط به ساختمانی است.
  به گزارش خبرنگار مهر، علی مظفری پیش از ظهر پنجشنبه در همایش مسئولان ایمنی استان مرکزی در اراک اظهار داشت: آمار تلفات ناشی از حوادث شغلی در پروژه های ساختمانی در کشور بالا است و ۵۰ درصد جان باختگان سوانح ناشی از کار، کارگاه های ساختمانی هستند.
  مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: این مساله ضرورت چاره اندیشی برای این مشکل را دو چندان می کند و نشانگر آن است که باید به ایمن سازی پروژه های ساختمانی در کشور بپردازیم.
  مظفری بیان کرد: براساس تحقیقات، سالانه ۳۴۰هزار حادثه شغلی در دنیا رخ می دهد که در این حوادث بیش از دو میلیون نفر جان خود را از دست می دهند و این آمار روزانه بیش از شش هزار نفر است.
  مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان ساخت: حوادث شغلی و همچنین بیماری های ناشی از مشاغل در جهان سالانه جان حدود دو میلیون و ۵۰۰هزار نفر را می گیرد.
  وی ادامه داد: در سال گذشته سقوط از ارتفاع عامل ۳۸ درصد از حوادث منجر به تلفات در ایران بوده است که ضرورت ارتقای استانداردها را نمایان می کند.
  در این همایش همچنین عباس گرگی، رئیس مرکز تحقیقات حفاظت فنی و بهداشت کار وزارت تعاون اظهار داشت: تعدد متولیان ایمنی و قوانین و نهادها در کشور، رسیدن به عمل و برنامه مشترک را در این حوزه دشوار کرده و از سوی دیگر الگوهای تبیین حادثه باید تغییر کند و روش های پیشگیرانه به کار گرفته شود.
  رئیس مرکز تحقیقات حفاظت فنی و بهداشت کار وزارت تعاون افزود: به صفر رسیدن اینگونه حوادث در کشورهای در حال توسعه بعید به نظر می رسد اما ضرورت ایمنی باید به یک باور جمعی تبدیل شود، همچنین باید دیدگاه جدیدی به اینگونه حوادث داشته باشیم.
  منبع:goo.gl/B8A89k

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.